Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 6.zuraw gasienicowy zamiast wiezowego ballast.pl

 

 

W trakcie prac budowlanych nad kompleksem mieszkaniowym w gminie Hyères les Palmiers na Riwierze Francuskiej, firma COMET PACA postawiła na innowacyjne technologie. Budowę stanu surowego wspomaga gąsienicowy żuraw teleskopowy SENNEBOGEN 683 E, dostarczony i obsługiwany przez firmę M&S TRANSLEV.

COMET PACA, spółka w grupie MELLONE CONSTRUCTION, jest wykonawcą domów jedno- i wielorodzinnych w południowo-wschodniej Francji. Jako wieloletni klient francuskiego partnera handlowego i serwisowego SYGMAT, firma utrzymuje flotę kompaktowych żurawi teleskopowych SENNEBOGEN w Île de France i na południu Francji. Skąd tak nietypowe zastosowanie żurawia gąsienicowego?

Podczas budowy domów mieszkalnych na Riwierze Francuskiej lokalne przepisy zabraniały używania żurawia wieżowego na całym placu budowy. Rozwiązaniem tego problemu okazał się żuraw gąsienicowy SENNEBOGEN 683 E. Wykonuje wszystkie prace dźwigowe i transportowe dla trzech czterokondygnacyjnych zespołów budynków.

 

4.zuraw gasienicowy zamiast wiezowego ballast.pl

 

5.zuraw gasienicowy zamiast wiezowego ballast.pl

 

COMET PACA łączy różne techniki budowlane, aby zoptymalizować place budowy i zapewnić najlepszą wydajność środowiskową i energetyczną budynków. SENNEBOGEN 683 E podnosi typowe prefabrykaty, konwencjonalne lub izolowane bloki, kosze z betonem, gruz, podpory, belki lub szalunki.

Żuraw pracuje w centralnej części placu budowy i porusza się po swoich ścieżkach w miarę potrzeb, aby pokryć duży obszar roboczy i zaspokoić potrzeby każdego zespołu budowlańców. Dzięki wysięgnikowi teleskopowemu o długości 42 m zapewnia wydajne podnoszenie na całym terenie budowy.

Oprócz wyjątkowych osiągów modelu 683 E wyjątkowy jest także sposób jego użytkowania. Żuraw został wybrany w celu zastąpienia żurawia wieżowego o dużym udźwigu, powszechnie stosowanego na tego typu budowach. Istotną zaletą jest zastosowanie sterowania radiowego do wszystkich operacji: przemieszczanie się z ładunkiem lub bez, podnoszenie lub opuszczanie – wykonywane są zdalnie.

 

2.zuraw gasienicowy zamiast wiezowego ballast.pl

 

3.zuraw gasienicowy zamiast wiezowego ballast.pl

 

Sébastien Greuzard, dyrektor zarządzający M&S TRANSLEV, pracuje w Hyères od kilku miesięcy: „To wyjątkowe, że mogę precyzyjnie obsługiwać żuraw za pomocą sterowania radiowego zarówno z ziemi, jak i w miejscu pracy na piętrach budynku. Mogę wykonywać operacje będąc bezpośrednio z pracownikami w miejscach montażu”.

 

Film pokazujący żuraw w akcji

 

100% remote controlled construction site operation - SENNEBOGEN 683 E
100% remote controlled construction site operation - SENNEBOGEN 683 E
Previous Next Play Pause
1

 

Dzięki takiej technice pracy i dzięki temu żurawiowi operator ma bezpośredni widok na cały obszar roboczy maszyny, a manewry są znacznie bezpieczniejsze, gdy operator znajduje się w pobliżu ludzi, zamiast działać „na ślepo” za pomocą połączenia radiowego.

 

Źródło: Sennebogen

Zapisz się na newsletter