Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

3.nowe ladowarki obrotowe bobcat ballast.pl

 

 

Firma Bobcat wprowadziła nową linię obrotowych ładowarek teleskopowych na rynki w Europie oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nowa linia obejmuje dziewięć modeli zgodnych z normą Stage V na rynek europejski, o wysokości podnoszenia 18–39 m oraz udźwigu od 5 do 8 ton.

Uzupełniają je cztery modele napędzane silnikami Stage IIIA, przeznaczone na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki, o wysokości podnoszenia 18–26 m i udźwigu 5–6 ton. Modele z wysokościami podnoszenia od 18 do 26 m są zasilane silnikiem Deutz, a modele z większą wysokością od 27 do 39 m wykorzystują silniki Volvo. Ci sami producenci silnika zaopatrują zarówno modele Stage IIIA oraz Stage V, co ułatwia konserwację i szkolenia. Jednym z kluczowych aspektów nowej linii obrotowych ładowarek teleskopowych jest objęta patentem kabina panoramiczna, zapewniająca najlepsze pole widzenia na rynku oraz szereg rozwiązań takich jak:

  1. Pełna filtracja powietrza
  2. Certyfikat ROPS (konstrukcja chroniąca przed przetoczeniem)
  3. Certyfikat FOPS (konstrukcja zabezpieczająca przed spadającymi przedmiotami)
  4. 4.Klimatyzacja w standardzie
  5. 5.Brak ścianek z przodu (konstrukcja inspirowana kabinami żurawi)
  6. Łatwo regulowana kolumna kierownicy
  7. Wygodny fotel z pełną regulacją

 

1.nowe ladowarki obrotowe bobcat ballast.pl

 

4.nowe ladowarki obrotowe bobcat ballast.pl

 

   Kabina jest również wyposażona w praktyczne drzwi: otwierane na 90° oraz 180°, zarówno w górnej jak i dolnej części. Wewnątrz kabiny, wszystkie obrotowe podnośniki teleskopowe są wyposażone w nowy pulpit z wyświetlaczem 7- lub 12-calowym, zapewniającym trzy różne widoki: klasyczny wykres obciążeń w czasie rzeczywistym; nowy dynamiczny wykres obciążeń wysięgnika – pokazujący tylko obszar, w którym operator może bezpiecznie poruszać się z ładunkiem oraz widok 360° z góry.

Kabina oferuje również dodatkowe elementy wykończenia wnętrz oraz dodatkową lampę diodową za fotelem operatora zapewniającą dodatkowe oświetlenie w kabinie. Układ zdalnego sterowania podnośnika teleskopowego może być teraz przechowywany w nowym, specjalnym schowku. Pod lewym podłokietnikiem umieszczono również nową lampę diodową, która włącza się po otwarciu drzwi i oświetla podłogę, co ułatwia wsiadanie do kabiny.

 

2.nowe ladowarki obrotowe bobcat ballast.pl6.nowe ladowarki obrotowe bobcat ballast.pl

 

Bobcat TR60.260 & TR50.210 Roto Telehandlers In Action
Bobcat TR60.260 & TR50.210 Roto Telehandlers In Action
Previous Next Play Pause
1
 
Bobcat TR60.260 & TR50.210 Roto Telehandlers Introduction
Bobcat TR60.260 & TR50.210 Roto Telehandlers Introduction
Previous Next Play Pause
1

 

Nowe obrotowe podnośniki teleskopowe mają łatwiejszy dostęp do kabiny dzięki umiejscowieniu i modyfikacji drabinki. Drabinka jest teraz wyposażona w dwie poręcze, które ułatwiają korzystanie z niej, jest też umieszczona bardziej centralnie z przodu kabiny. Dodatkowa drabinka – umieszczona z tyłu, z prawej strony maszyny – również dostępna jest w standardzie i jest szczególnie przydatna podczas serwisowania tylnej części wysięgnika.

Na joysticku umieszczono nowy przycisk, który pozwala operatorowi łatwo ustawić nadwozie względem drabinek z lewej i prawej strony ładowarki. Podstawowe modele w nowej linii obrotowych ładowarek teleskopowych Bobcat zapewniają wybór rozwiązań w czterech najpopularniejszych segmentach rynku określanych wysokością podnoszenia, tj. 18 m, 21-22 m, 25-26 m oraz 30-32 m. Bobcat oferuje również dodatkowe modele w tych segmentach z udźwigiem zwiększonym o 1 tonę. Nowa linia pozwala również na obsługę piątego segmentu 27, 35 i 39 m z większym udźwigiem do 8 ton.

 

5.nowe ladowarki obrotowe bobcat ballast.pl

 

Rynek obrotowych ładowarek teleskopowych zwiększa się na całym świecie i w 2023 r. sprzedano ponad 4500 maszyn. Branża silnie koncentruje się w Europie (85%) – Włochy, Niemcy, Francja i kraje Beneluksu odpowiadają za 76% rynku europejskiego. Ameryka Północna stanowi 10% rynku światowego, a pozostałe 5% rozproszone jest po całym świecie.

 

Źródło: Bobcat

Zapisz się na newsletter