Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.legenda rosnie nowy liebherr lg 1800 1.0 ballast.pl

 

Legendarny żuraw kratowy Liebherr LG 1750 ma następcę: podobnie jak jego poprzednik, LG 1800-1.0 łączy w sobie zalety żurawia samojezdnego z udźwigiem żurawia kratowego. LG 1750 był wcześniej jednym z najpotężniejszych żurawi tego typu na rynku – nowy LG 1800-1.0 przewyższa tę moc i zostanie wprowadzony na rynek w pierwszej połowie 2024 roku pod hasłem „Legenda rośnie”.

Opracowując nowy LG 1800-1.0, firma Liebherr połączyła wysoki udźwig żurawia kratowego z zaletami mobilnego podwozia. Jako jeden z najpotężniejszych na świecie żurawi kratowych na kołach, nowy żuraw może unieść do 800 ton – nawet więcej niż jego poprzednik LG 1750 i tyle samo, co jego odpowiednik w postaci żurawia gąsienicowego LR 1800-1.0. LG 1800-1.0 jest również wyposażony w najnowocześniejszą technologię, taką jak V-Frame®, VarioTray, przekładnia ZF Traxon Torque z wykresami obciążenia ECOdrive i WindSpeed.

Najważniejszą cechą nowego 9-osiowego pojazdu jest jego unikalne podwozie: dzięki specjalnemu rozmieszczeniu osi żuraw jest odpowiedni na wszystkie rynki na całym świecie. Przy nacisku na oś wynoszącym zaledwie 10 ton żuraw może poruszać się po drogach publicznych ze wszystkimi czterema podporami i masą całkowitą 90 ton. Alternatywnie możliwy jest transport tylko z dwoma podporami i masie całkowitej 70 ton, a także całkowicie bez podpór przy masie około 50 ton.

W przeciwieństwie do swojego poprzednika, 8-osiowego żurawia LG 1750, składane podpory nowego 800-tonowego żurawia nie są teleskopowe. Wymagana podstawa nośna o wymiarach 13 x 13 metrów jest wystarczająca. Stałe podpory są bardziej stabilne i zmniejszają wagę. Można je także łatwiej instalować, ponieważ firma Liebherr zainstalowała system szybkozłączy. Nowy żuraw ma o jedną oś więcej niż jego poprzednik, a Liebherr wykorzystuje standardowe osie z portfolio produktów żurawi LTM.

Dzięki szerokości podwozia wynoszącej zaledwie 3,0 m, żuraw może być wyjątkowo ekonomicznie przemieszczany zarówno po drogach, jak i na placach budowy, pokonując nawet pochyłości o nachyleniu do 25 procent. Właściwości te są szczególnie przydatne podczas pracy w farmach wiatrowych.

LG 1800-1.0 może przyjąć systemy wysięgników z LR 1800-1.0. Dostępny jest zarówno wysięgnik główny o długości do 180 metrów, jak i kombinacja wysięgnika wychylnego wysięgnika głównego o długości do 108 metrów i wysięgnika wychylnego o długości do 108 metrów, dzięki którym można osiągnąć maksymalną wysokość haka wynoszącą 208 metrów. Na przykład dzięki zoptymalizowanym systemom wysięgników dla elektrowni wiatrowych możliwa jest praca z wysięgnikiem o długości 174 metrów i stałym wysięgnikiem typu kratowego o długości 18 metrów na wysokości 180 metrów. „Wykresy obciążenia wiatrem” z różnymi dopuszczalnymi prędkościami wiatru do 13,4 m/s zapewniają również większą elastyczność i bezpieczeństwo pracy.

Kolejna zaleta: wyposażenie LG 1800-1.0 jest kompatybilne z wyposażeniem LR 1800-1.0. Wszystkie akcesoria, od sekcji czołowej po stałe wysięgniki, są identyczne. Wszystkie systemy belek mają takie samo oznaczenie jak LR 1800-1.0. Dziesięciotonowe płyty przeciwwagi można również stosować w innych żurawiach gąsienicowych Liebherr – oszczędzając koszty. Jedyną różnicą w porównaniu do LR 1800-1.0 jest zmodyfikowana platforma obrotowa, która umożliwia montaż dłuższych systemów wysięgników.

 

 

Źródło: Liebherr

Zapisz się na newsletter