Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 3.elektryczny ltc 1050 3.1e w mammoet ballast.pl

 

 

Firma Mammoet odebrała pierwszy żuraw samojezdny Liebherr z napędem elektrycznym. Oprócz konwencjonalnego napędu LTC 1050-3.1E jest wyposażony w silnik elektryczny. Dzięki temu ruchy maszyny można opcjonalnie wykonywać przy użyciu energii elektrycznej. Nowy wariant przyczynia się w ten sposób do redukcji emisji CO2 i spełnia wymogi pracy na budowach o „zerowej emisji”.

LTC 1050-3.1E to pierwszy żuraw hydrauliczny o napędzie elektrycznym we flocie Mammoet. Peter van Oostrom, dyrektor ds. projektów globalnych i aktywów w Mammoet, wyjaśnia decyzję dotyczącą 50-tonowego żurawia: „Żurawie o udźwigu 50 ton idealnie nadają się do testowania innowacyjnych technologii, ponieważ maszyny te pracują dla Mammoet przez całą dobę. Pozwala to nam oferować nowe technologie jak największej liczbie klientów i poddawać je testom, aby szybko udowodnić ich przydatność w codziennym zastosowaniu.

Jako jedna z największych na świecie dźwigowych Mammoet przywiązuje również dużą wagę do bycia liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju. „Jako lider w podnoszeniu i transporcie ciężkich ładunków jesteśmy zobowiązani do przewodzenia branży we wprowadzaniu przełomowych technologii, które zmniejszają wpływ projektów na środowisko. W ramach tych prac Mammoet opracował pierwszy na świecie elektryczny modułowy samobieżny transporter, aby umożliwić wdrożenie tego rozwiązania na dużą skalę, a także serię żurawi elektrycznych SK. Żuraw samojezdny Liebherr LTC 1050-3.1 E to kolejny krok w kierunku podnoszenia bezemisyjnego. Dlatego dla Mammoet logiczne było wybranie pierwszej elektrycznej wersji LTC 1050-3.1E. Żuraw uzupełni naszą istniejącą flotę i zapewni atrakcyjną opcję dla klientów, którzy chcą zmniejszyć emisję CO2. To przełomowe rozwiązanie wyznacza standardy podnoszenia o zerowej emisji, za którymi pójdą inni” – mówi van Oostrom.

 

2.elektryczny ltc 1050 3.1e w mammoet ballast.pl

 

Mammoet podkreśla również kompaktowe rozmiary LTC 1050-3.1, które zapewnią większą elastyczność podczas wykonywania prac w ciasnych miejscach, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie szczególnie ważna jest zarówno zerowa emisja, jak i redukcja hałasu podczas pracy. Do tych operacji Mammoet zamówił model RemoteDrive. Umożliwia to optymalne sterowanie za pomocą pilota z centymetrową precyzją.

Mammoet, posiadający oddziały na całym świecie, jest wysoce wyspecjalizowaną firmą zajmującą się szeroką gamą prac dźwigowych i transportowych, prac offshore, kompletnych projektów montażowych i projektów „pod klucz”. Zatrudnia blisko 6000 osób i obsługuje ponad 1300 dźwigów różnego typu. Liebherr rocznie produkuje około 500 żurawi samojezdnych i gąsienicowych. Van Oostrom relacjonuje: „Jesteśmy dumni ze współpracy z firmą Liebherr. Sprzęt tej firmy został zaprojektowany i wyprodukowany zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Obsługa jest na najwyższym poziomie. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w usługach, które możemy zaoferować naszym klientom”.

Wersja elektryczna LTC 1050-3.1 oferuje najlepszą możliwą kombinację ochrony środowiska, korzyści dla klienta i wydajności. Na drodze i poza nią 50-tonowy żuraw napędzany jest konwencjonalnym, niskoemisyjnym silnikiem spalinowym z 5. stopniem emisji spalin, zapewniającym moc 243 kW (326 KM). Silnik można zasilać bez ograniczeń uwodornionym olejem roślinnym (HVO), co już podczas eksploatacji pozwala zaoszczędzić do 90% emisji CO2 w porównaniu z napędem wyposażonym wyłącznie w olej napędowy.

Podczas pracy można płynnie włączyć silnik elektryczny, w zależności od warunków pracy. Nowo opracowany napęd z silnikiem elektrycznym oferuje moc 72 kW, dzięki czemu umożliwia nieograniczoną pracę żurawia, czyli z niemal taką samą wydajnością, jak przy zastosowaniu silnika 6-cylindrowego.

Konwencjonalny model LTC 1050-3.1 różni od elektrycznego jedynie silnik elektryczny, skrzynia rozdzielcza oraz niezbędna technologia sterowania. Skrzynia rozdzielcza znajduje się bezpośrednio pomiędzy pompą a przekładnią Powershift. To sprytne, a jednocześnie proste rozwiązanie umożliwia elastyczne przełączanie pomiędzy napędem dieslowo-hydraulicznym i elektrohydraulicznym. Do pełnej wydajności wymagana jest moc lokalna wynosząca 125 amperów, ale praktyczna jest także praca przy napięciu 63 amperów. Alternatywnie żuraw może być obsługiwany z zewnętrznym „akumulatorem”, na przykład z systemem magazynowania energii Liebherr Liduro Power Port (LPO), jeśli na placu budowy nie ma odpowiedniej infrastruktury elektrycznej.

 

Źródło: Liebherr

Zapisz się na newsletter