Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2. liebherr ltm 1650 8.1 dla firmy blazej roman ballast.pl

 

 

 Firma dźwigowa Błażej & Roman Usługi Dźwigiem Sp.J. odebrała nowy żuraw Liebherr LTM 1650-8.1, będącego obecnie wizytówką tej polskiej firmy rodzinnej. Żuraw znajdzie zastosowanie głównie w sektorze energetyki wiatrowej. Moc, wszechstronność i dobre opinie o LTM 1650-8.1 były kluczem do decyzji o zakupie. 

 

 Nowy Liebherr LTM 1650-8.1 powiększył flotę polskiej firmy Błażej & Roman Usługi Dźwigiem Sp.J. i jest obecnie największym dźwigiem w parku maszyn. „Przy podejmowaniu decyzji o zakupie braliśmy pod uwagę kilka kryteriów, takich jak rozmiar, cena i wydajność. Chociaż LTM 1650-8.1 to stosunkowo nowy model w asortymencie produktów Liebherr, zebrał już wiele dobrych recenzji i jest najbardziej zaawansowanym tego typu żurawiem w swojej klasie” – wyjaśnia Błażej Kasperski, współwłaściciel firmy Błażej & Roman. „Dźwig o takim udźwigu pozwoli nam dotrzeć do jeszcze większej grupy klientów i zrealizować projekty, o których wcześniej mogliśmy tylko pomarzyć”.

 

 LTM 1650-8.1 ma udźwig 700 ton. „W klasie żurawi 8-osiowych LTM 1650-8.1 wyróżnia się kilkoma specjalnymi innowacjami. Biorąc pod uwagę coraz powszechniejsze problemy spowodowane brakiem miejsca na budowach, VarioBallast® jest nieoceniony” – mówi Roman Kmiecik, również współwłaściciel Błażej & Roman. VarioBallast® znacznie zwiększa elastyczność operacyjną żurawia, a zwłaszcza w połączeniu ze zmienną podstawą VarioBase®, umożliwia bezpieczną pracę nawet w ciasnych warunkach. Dzięki hydraulicznemu trybowi obrotu promień balastu można zmieniać bezstopniowo w zakresie od 6,3 do 8,4 metra.

 

 Ponadto elastyczność LTM 1650-8.1 jest dodatkowo zwiększona dzięki dwóm długościom wysięgnika teleskopowego. Dzięki prostemu wymiennemu systemowi można zamontować 80-metrowy wysięgnik do zastosowań o dużym zasięgu lub zastosować krótszy 54-metrowy wysięgnik w celu zmniejszenia kosztów transportu i skrócenia czasu przezbrajania.

 

 Błażej & Roman zdecydowali się na 54-metrowy boom z 91-metrowym wysięgnikiem. W tej konfiguracji LTM 1650-8.1 może osiągnąć maksymalną wysokość podnoszenia 148 metrów. Polska firma dźwigowa planuje wykorzystać 8-osiowy żuraw do prac przedinstalacyjnych na nowych turbinach wiatrowych, a także do prac konserwacyjnych na turbinach już działających. „W Polsce energetyka wiatrowa ma ogromny potencjał. Ze względu na globalną sytuację geopolityczną wykorzystanie energii wiatrowej prawdopodobnie będzie systematycznie wzrastać, co przełoży się na wzrost zapotrzebowania na żurawie samojezdne tego typu” – przypuszcza Kasperski.

 

O Błażej & Roman

 

 Polska firma dźwigowa Błażej & Roman Usługi Dźwigiem Sp.J. zajmuje się głównie budownictwem mieszkaniowym i przemysłowym, energetyką wiatrową oraz montażem elementów prefabrykowanych na terenie Polski. Dla Błażej & Roman ważna jest kompleksowa obsługa i satysfakcja klienta. Ta rodzinna firma zatrudniająca około 34 pracowników ma wieloletnie doświadczenie w sektorze dźwigów samojezdnych i od wielu lat współpracuje również z firmą Liebherr.

 

Źródło: Liebherr

 

Zapisz się na newsletter