Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

4. sennebogen wprowadza model 683 e ballast.pl.1

 

Firma Sennebogen wprowadziła kolejny model do swojej gamy teleskopowych żurawi gąsienicowych: 80-tonowy 683 E. Dzięki udźwigowi 80 ton i długości wysięgnika głównego wynoszącej 42 m, dziewiąty model z serii idealnie wpasowuje się w lukę między istniejący 673 E a 6103 E i należy do średniej klasy tego producenta. W praktyce charakteryzuje się imponującą elastycznością i solidną konstrukcją, która kwalifikuje go do szerokiego zakresu zastosowań.

Teleskopowe żurawie gąsienicowe są specjalnością firmy Sennebogen. Od ponad 30 lat i z powodzeniem wprowadzono tę elastyczną koncepcję żurawia na rynki międzynarodowe. Nowy model obejmuje szeroki zakres zastosowań dzięki wytrzymałemu wysięgnikowi oraz mocnym silnikom jazdy i wciągarki. Doskonale nadaje się do budowy budynków i konstrukcji podziemnych, budowy mostów, wbijania pali podczas montażu grodzic oraz jako zwinny pomocniczy żuraw serwisowy, na nierównych placach budowy, gdzie z łatwością radzi sobie z zadaniami podnoszenia i przenoszenia, a także operacjami na nachyleniu 4 stopni.

 

2. sennebogen wprowadza model 683 e ballast.pl

 

Model 683 E jest napędzany silnikiem Cummins o mocy 186 kW z najnowocześniejszym systemem oczyszczania spalin Stage V. Wciągarki główna i pomocnicza napędzane są wysokociśnieniowym silnikiem, który zapewnia znaczną siłę uciągu - 72 kN - i prędkość linową dochodzącą do 120 m/min. Indywidualnie konfigurowalne wyposażenie może być uzupełnione o szeroką gamę osprzętu, opcji i dodatkowych funkcji, takich jak programowalny ogranicznik zakresu pracy oraz pakiety bezpieczeństwa i niskotemperaturowe, co jest atrakcyjne dla użytkowników między innymi w specjalistycznych sektorach inżynierii lądowej i wodnej.

4-sekcyjny wysięgnik Full Power-Boom, który w standardowej konfiguracji może wysuwać się do długości 42 m, zapewnia decydującą przewagę czasową, szczególnie w skomplikowanych operacjach ze zmienną długością wysięgnika. Dzięki technologii wielocylindrowej bezobsługowy system sterowania wysięgnikiem zapewnia zmienne wysuwanie i blokadę. Oznacza to, że można szybko i łatwo osiągnąć dowolną żądaną długość wysięgnika, a najlepsze udźwigi są zawsze osiągane automatycznie. Opcjonalnie zasięg można zwiększyć do 57 m za pomocą podwójnie składanego wysięgnika, który można ustawić pod kątem, co czyni go szczególnie atrakcyjnym w inżynierii budowlanej. Obsługa jest prosta i intuicyjna.

Podwozie gąsienicowe modelu 683 E ma maksymalny rozstaw gąsienic wynoszący 4,2 m. W zależności od wymagań można to zmniejszyć symetrycznie lub asymetrycznie do zaledwie 2,68 m, przy czym wykresy obciążenia są automatycznie dostosowywane do odpowiedniego rozstawu. Dzięki solidnej konstrukcji podwozia można wyeliminować czasochłonne pozycjonowanie maszyny, co jest szczególnie korzystne podczas pracy na pochyłościach i prac typu pick-and-carry. 80-tonowy 683 E może pochwalić się nie tylko imponującymi wartościami udźwigu przy nachyleniu do 4 stopni, ale może nawet podróżować ze 100% obciążeniem na haku. Zainstalowane w standardzie potrójne ostrogi przeciwślizgowe o szerokości 800 mm zapewniają wysoki stopień stabilności przy jednoczesnym zmniejszeniu nacisku na podłoże.

Żuraw o masie jest w stanie sam rozładować się z ciężarówki – procesem można sterować za pomocą zdalnego sterowania. Z dołączonymi gąsienicami ma szerokość transportową tylko 3,5 m. Po prostym demontażu gąsienicy masa transportowa zmniejsza się o prawie 20 ton, a szerokość transportowa zmniejsza się do 3,0 m.

 

3. sennebogen wprowadza model 683 e ballast.pl

 

Operatorzy maszyn doceniają ergonomiczne zalety szczególnie przestronnej kabiny Maxcab. Aby zapewnić komfortową widoczność nawet odległych ładunków, kabina ma możliwość standardowego odchylenia o 20 stopni. Opcjonalnie żuraw może być również wyposażony w hydraulicznie podnoszoną kabinę, którą można przechylić o 30 stopni na wysokości 5,55 m. Wielkopowierzchniowe okna zapewniają optymalny widok na cały obszar bezpieczeństwa i pracy. Ponadto maszyną można sterować również z zewnątrz kabiny za pomocą pilota radiowego. Kamery i duży monitor rozszerzają pole widzenia operatora do tyłu i na prawą stronę, a także mogą służyć do monitorowania wciągarek. Elektryczny system sterowania dwuosiowego zawiera przyciski sterowania joystickiem dla opcjonalnego osprzętu oraz graficznie wyświetlany ogranicznik momentu obciążenia. System zapewnia ostrzeżenie audiowizualne i blokuje dźwignię sterującą po osiągnięciu lub przekroczeniu limitów obciążenia. Intuicyjny system sterowania Sencon zapewnia diagnostykę, a także cenne dane dotyczące udźwigu, kąta wysięgnika, długości i promienia wysięgnika, wspierając w ten sposób operatora w jego pracy z maszyną.

Sennebogen 683 E jest również bardzo korzystny pod względem łatwości obsługi. Centralny punkt smarowania osi podstawy wysięgnika, siłownika wychylnego i pierścienia obrotowego znacznie ogranicza czynności konserwacyjne operatora. Optymalny dostęp do punktów serwisowych i czytelna identyfikacja podzespołów to także oszczędność cennego czasu w codziennej eksploatacji.

 

Źródło: Sennebogen

Zapisz się na newsletter