Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.bauma review zmodernizowany liebherr mk 140 5.1 ballast.pl

 

 

Mobilny żuraw budowlany firmy Liebherr, zoptymalizowany MK 140-5.1, po raz pierwszy pojawił się publicznie na targach maszyn budowlanych w Monachium. Firmy budowlane, firmy instalujące dachy czy fotowoltaikę oraz firmy wynajmujące dźwigi mogą elastycznie wykorzystywać pięcioosiowy żuraw, od krótkich prac w gęsto zabudowanych obszarach śródmiejskich.

Model MK 140-5.1 oferuje udźwig do 8000 kilogramów. Tym, co sprawia, że ​​MK jest szczególnie wyjątkowy, jest to, że oprócz standardowego zastosowania jako „żurawia wieżowego na kółkach”, posiada on również koncepcję VarioJib. Umożliwia to pracę w trybie luffing i zasięg do 65 metrów. Dzięki temu żuraw idealnie nadaje się do montażu systemów klimatyzacji, balkonów i okien, a także do wspomagania prac remontowych w zakładach chemicznych i rafineriach. „Dzięki kompaktowym rozmiarom i minimalnym wymaganiom przestrzennym w zakresie montażu, obsługi i demontażu, MK 140-5.1 doskonale nadaje się do użytku w obszarach miejskich” — mówi Daniel Nötzel, kierownik produktu w Liebherr-Werk Biberach GmbH. „Dzięki integracji Trolley-Plus udało się osiągnąć wzrost udźwigu nawet o 50 procent w stosunku przedniego, co czyni żuraw jeszcze bardziej elastycznym”.

Ekologiczna i zorientowana na przyszłość hybrydowa koncepcja zasilania umożliwia w pełni elektryczną pracę z zasilaniem lokalnym lub innym zewnętrznym źródłem mocy. Oznacza to, że żuraw jest wyjątkowo cichy podczas pracy, co jest szczególną zaletą w nocy lub wcześnie rano. Żurawie MK są kompatybilne z Liebherr Liduro Power Port (LPO), mobilnym systemem magazynowania energii do zasilania placów budowy. Hybrydowe i całkowicie elektryczne maszyny budowlane mogą być obsługiwane lub ładowane lokalnie przy zerowej emisji za pomocą mobilnego systemu magazynowania energii. Jeśli zewnętrzne źródło zasilania nie jest dostępne, wydajny generator diesla zapewnia samowystarczalną pracę MK.

Zarówno napęd nadbudowy, jak i podwozia mogą być zasilane HVO (uwodornionymi olejami roślinnymi). HVO to paliwo produkowane z uwodornionych olejów roślinnych oraz z odpadów. Zakłady produkcyjne Liebherr dostarczają mobilne żurawie budowlane zasilane tym paliwem od stycznia 2022 r. Całkowicie elektryczna eksploatacja i tankowanie HVO pomaga ograniczyć emisje i promuje neutralność klimatyczną na budowach.

Seria MK, która obejmuje również modele MK 73-3.1 i MK 88-4.1, ułatwia zarządzanie wieloma zadaniami w różnych lokalizacjach tego samego dnia. Żurawie MK są gotowe do pracy w ciągu kilku minut i potrzebują tylko jednej osoby do transportu, montażu i obsługi. Nie są potrzebne żadne dodatkowe pojazdy transportowe, co pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i koszty. Dzięki pionowej wieży żurawie mogą pracować bezpośrednio przy budynkach, zajmują mało miejsca i mogą osiągać duże promienie robocze przy znacznej wydajności.

Źródło: Liebherr

Zapisz się na newsletter