Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.dwa zurawie liebher lhm dla dwoch roznych klientow ballast.pl

 

 

Koncern Liebherr dostarczył dwa żurawie portowe LHM dla dwóch różnych klientów. Czym się charakteryzują te maszyny?

Położony w południowej części Norwegii, pomiędzy Larvik i Kristiansand, port Arendal jest największym portem masowym w Norwegii, który wykorzystuje samojezdne dźwigi portowe. Nowy LHM 550, który otarł w sierpniu, jest przystosowany do różnych zastosowań. Własny system wspomagania SmartGrip firmy Liebherr zoptymalizuje obsługę w fabryce akumulatorów. Główny terminal znajduje się w Eydehavn, na obrzeżach miasta Arendal. Eydehavn to port, który specjalizuje się w obsłudze ładunków masowych, sprzętu offshore i kontenerów. Dzięki udźwigowi do 144 ton LHM 550 oferuje możliwość obsługi większych ładunków ponadnormatywnych i specjalnych, a także zoptymalizowanych operacji masowych. Inną wyróżniającą korzyścią poszukiwaną przez port w Arendal jest szeroki i wysoki standard usług firmy Liebherr. Poza zdalnym wsparciem technicznym i lokalnym serwisem dostęp oryginalnych części pomoże utrzymać LHM 550 w działaniu przez wiele lat.

Rune Hvass, dyrektor portu w Arendal Havn, zauważa: „Po rozważaniach nad tym, który model LHM najlepiej odpowiada naszym potrzebom logistycznym, ostatecznie zdecydowaliśmy się na LHM 550. Coraz większa liczba klientów wymaga większych udźwigów dla ładunków ponadnormatywnych i drobnicowych”. Rune Hvass kontynuuje: „Wysoki poziom jakości, na jakim firma Liebherr buduje swoje żurawie, a zwłaszcza koncepcja usług, były jednymi z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się na zakup mobilnego żurawia portowego Liebherr”.

Aby zredukować hałas, żuraw jest wyposażony w materiał dźwiękochłonny we wciągarce i przedziale maszynowym. Żuraw jest również wyposażony w napęd elektryczny, który umożliwia pracę bez emisji CO2. Ponadto dla LHM 550 wybrano kompletny pakiet SmartApp LiDAT. Moduły LiDAT, takie jak Maintenance i Optimize, pomagają monitorować różne zmienne w celu lepszego śledzenia wydajności żurawia.

Port Arendal ma teraz nową, dobrze skalibrowaną maszynę, aby skutecznie wspierać rosnące wymagania logistyczne swoich klientów. Dzięki promieniowi wysięgnika (54 m) LHM 550 jest idealnym żurawiem do obsługi ładunków na statkach klasy Capesize czy New-Panamax. Ładunki drobnicowe i ponadnormatywne uzupełniają zakres zastosowań LHM 550.

 

3.dwa zurawie liebher lhm dla dwoch roznych klientow ballast.pl

 

Aby upamiętnić dostawę żurawia, w porcie zorganizowano specjalny konkurs na jego imię. Arendal Havn zaprosiło 25 grup z regionalnych przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie na imię dla nowego giganta portu. Zwycięzcą konkursu zostało przedszkole Trollstubben z grupą Fjelltroll i Vetter. Otrzymali nagrodę w wysokości 2000 NOK, co odpowiada około 200 EUR, oraz wycieczkę po porcie. LHM 550 został nazwany „Hulken” lub „Hulk” w języku angielskim - postaci z komiksu Marvela.

 

5.dwa zurawie liebher lhm dla dwoch roznych klientow ballast.pl

 

Drugi ciekawy żuraw pojawi się w Porcie Canaveral. Model LHM 600 będzie oparty na zaktualizowanej generacji mobilnych żurawi portowych Liebherr. Cyfrowe ulepszenia, zmodernizowana kabina i zwiększona wysokość podnoszenia to tylko niektóre z zalet żurawia. To druga jednostka LHM 600 zakupiona przez Port Canaveral. Jest zaawansowana cyfrowo i wydajna. Posiada systemy wspomagania i częściowej automatyzacji. Zamówiony żuraw będzie miał udźwig do 154 ton i wysięgnik o długości 61 metrów. Pierwszy LHM 600 Port Canaveral użytkuje od początku 2019 r. Żuraw odegrał kluczową rolę w operacjach podnoszenia ciężkich ładunków dla projektów kosmicznych. Wraz z nadchodzącym LHM 600 zasięg został zwiększony z 58 do 61 metrów.

 

4.dwa zurawie liebher lhm dla dwoch roznych klientow ballast.pl

 

Podczas aktualizacji żurawia dokładnie przeanalizowano komfort i bezpieczeństwo operatora, a przeprojektowana kabina oferuje wiele praktycznych korzyści. Innowacyjne połączenie joysticka i podłokietnika sprawia, że ​​sterowanie żurawiem staje się bardziej precyzyjne i bezpieczniejsze, jednocześnie zwiększając komfort pracy. Różnorodne zadania, czy to dla projektów kosmicznych, czy dla innych klientów portu, mogą być w ten sposób obsługiwane bardziej efektywnie. Aby umożliwić bardziej uproszczoną obsługę żurawia, nowo zintegrowany interfejs panelu dotykowego umożliwia jasny i intuicyjny wybór wszystkich funkcji żurawia. Przeprojektowano także klimatyzację dla gorącego i wilgotnego klimatu Florydy – usprawniono osuszanie zaparowanych szyb, zapewniając w ten sposób dobrą widoczność i większe bezpieczeństwo.

 

Źródło: Liebherr/ballast.pl

Zapisz się na newsletter