Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 

1.bauma review link belt ballast.pl

 

Nowy żuraw Link-Belt 120|TT, o udźwigu podstawowym 120 ton, zadebiutował na targach Bauma 2022. Model 120|TT oferuje niezawodną i przyjazną dla użytkownika funkcję kierowania wszystkimi kołami, co zapewnia optymalną manewrowość żurawia w ciasnych miejscach na placu budowy. Kierowana oś tylna z pojedynczymi oponami sprawia, że ​​120|TT jest wyjątkowo zwinny. Do dyspozycji są 4 tryby kierowania — niezależny przedni, niezależny tylny, kombinowany i „krab”.

Firma Link-Belt Cranes po raz pierwszy wprowadziła na rynek żurawi samochodowych układ sterowania tylnymi kołami na niestandardowym podwoziu żurawia samochodowego 20 lat temu, kiedy zaprezentowała 70-tonowy HTT-8670 na targach ConExpo 2002. Aktualna oferta Link-Belt obejmuje 75-tonowy HTT-8675, 100-tonowy HTT-86100 i 110-tonowy HTT-86110.

 

2.bauma review link belt ballast.pl

 

Model 120|TT jest wyposażony w nową, szerszą kabinę jednoosobową, po raz pierwszy zaprezentowaną w modelu 120|HT. Model 120|TT jest również wyposażony w nowe zawieszenie pneumatyczne, a jedyne w swoim rodzaju hamulce tarczowe zapewniają lepszą skuteczność hamowania. Dla zwiększenia wydajności silnika i oszczędności paliwa 120|TT jest napędzany silnikiem Cummins 339 kW (445 KM) 2021 zgodnym z normami emisji EPA serii X12. Maksymalna prędkość w modelu 120|TT wynosi 88 km/h . Model 120|TT jest wyposażony w zautomatyzowaną manualną skrzynię biegów ZF-Traxon z ulepszoną wydajnością zmiany przełożeń i wspomaganiem ruszania pod górę.

Maksymalna masa przeciwwagi w 120|TT wynosi 22271 kg i jest wynikiem strategicznego podejścia projektowego do zmniejszenia masy całkowitej, w połączeniu ze zwiększoną nośnością przednich osi do 11793 kg każda. Maksymalna masa przeciwwagi przy prędkości autostradowej wynosi 3628 kg.

 

3.bauma review link belt ballast.pl

 

4.bauma review link belt ballast.pl

 

Główna wciągarka zapewnia maksymalny uciąg liny wynoszący 92,25 kN i ponad 71,17 kN uciągu liny do czwartej warstwy, idealny do lin stalowych 19 mm , które mają siłę uciągu równą 69,83 kN i wyższą. Maksymalna prędkość wciągarki wynosi 150,9 m/min.

Model 120|TT jest wyposażony w wysięgnik o długości 50 m ze sworzniem i zatrzaskiem, który przewyższa konkurencję i rzuca wyzwanie europejskim żurawiom w swojej klasie udźwigu. Wysokość końcówki wysięgnika głównego wynosi 52,6 m. Sekcje wysięgnika poruszają się na sprawdzonych podkładkach ciernych impregnowanych teflonem firmy Link-Belt, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby smarowania dolnej części wysięgnika. Wszystkie krążki linowe i oba sworznie siłownika są również wyposażone w uszczelnione łożyska.

Funkcje takie jak Link-Belt SmartFly, opatentowana przez firmę Link-Belt technologia samodzielnego montażu „bociana” oraz bezprzewodowy pilot do sterowania sprawiają, że przygotowanie maszyny do pracy jest przyjemnością.

Nowa kabina operatora charakteryzuje się doskonałą estetyką i funkcjami zapewniającymi komfort, takimi jak szerokie wejście, zasilanie USB i 12 V oraz powiększone schowki z oświetleniem. Panel Pulse 2.0 z 10-calowym (25,4 cm) ekranem dotykowym jest sercem żurawia, a funkcje i elementy sterujące są intuicyjne, elastyczne i łatwo dostępne. Widok z siedzenia jest niezakłócony przy każdej pogodzie dzięki dużym wycieraczkom z przodu i na górze oraz strategicznie rozmieszczonym otworom wentylacyjnym. Przechylana kabina operatora jest regulowana w zakresie od 0 do 20 stopni. Po wejściu do środka operator ma do czynienia z regulowanym w pięciu kierunkach fotelem, w którym znajdują się lekkie, ale czułe sterowniki elektroniczne. Kontrolery są dostępne w konfiguracji z dwiema lub pojedynczymi osiami i mają funkcję dokładnego pomiaru dla precyzyjnej pracy. Do obsługi teleskopu wysięgnika służy pedał nożny, którego nie można znaleźć w innych żurawiach tej klasy wielkości. Ponadto sterowanie obrotem umożliwia operatorowi swobodne obracanie i wykorzystanie pedału nożnego do płynnego hamowania. Operatorowi pomaga system Link-Belt Pulse 2.0 z telematyką i kamerami, które automatycznie umożliwiają podgląd działania wciągarki i obrotu. Dodatkowe elementy to ogrzewanie, klimatyzacja i radio AM/FM z Bluetooth.

 

5.bauma review link belt ballast.pl

 

Kabina kierowcy ma wyraźne wskaźniki, odchylaną/teleskopową kierownicę i sprytne miejsce do przechowywania dokumentów. Jej konstrukcja z włókna szklanego jest sprawdzona przez Link-Belt, a wnętrze jest izolowane akustycznie. Pakiet kamer jest standardem i umożliwia operatorowi podgląd cofania oraz skrętu w prawo. Ogrzewanie i klimatyzacja, radio AM/FM, tempomat oraz hamulec kompresyjny silnika to standardowe wyposażenie.

Dostępny jest pakiet oświetlenia roboczego, który obejmuje cztery światła robocze LED o wysokiej intensywności, zamontowane na górze kabiny operatora, z prawej strony nadbudówki skierowanej do przodu, na górnej platformie roboczej i po lewej stronie nadbudowy skierowanej na zewnątrz . Dostępne są również reflektory z pojedynczym i podwójnym wysięgnikiem oraz zdalnie sterowane reflektory z wysięgnikiem, które działają w połączeniu z innymi opcjami reflektorów.

 

                Grzegorz Teperek, ballast.pl/Link-Belt

Zapisz się na newsletter