Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.nowy tadano ac 4.070 2 ballast.pl

 

 

Opracowując nowy żuraw terenowy AC 4.070-2, firma Tadano postarała się osiągnąć kilka ambitnych celów. „Mówiąc prościej, chcieliśmy powołać do życia potężny i najnowocześniejszy 70-tonow żuraw, który zapewniłby najlepsze osiągi na rynku w tylu konfiguracjach obciążenia osi, ile jest możliwych”- wyjaśnia kierownik projektu Sascha Scholler.

Nowy żuraw AC 4.070-2 może transportować sporą przeciwwagę (11,9 ton) przy nacisku na oś 12 ton lub 4,4 tony, gdy nacisk na oś zostanie zmniejszony do 10 ton. AC 4.070-2 jest niezwykle elastycznym i wszechstronnym żurawiem typu „taxi”. Imponuje też podnoszenie - przy długości wysięgnika głównego 50 metrów żuraw może podnosić 7,1 tony w promieniu 12 metrów, a w promieniu 10 metrów dochodzi do 7,3 tony.

„Żaden inny żuraw w tej klasie nie może osiągnąć takiego udźwigu” - podkreśla Sascha Scholler. Oznacza, że Tadano AC 4.070-2 jest idealnym żurawiem pomocniczym do wznoszenia dużych żurawi gąsienicowych z wysięgnikiem kratowym, a także wyjątkowym żurawiem do zastosowań w budownictwie mieszkaniowym. Co więcej, niezwykle kompaktowa konstrukcja żurawia tylko wzmacnia jego atuty. Łączna długość 11,7 metra, szerokość 2,55 metra i wysokości 3,8 metra wskazują, że to najbardziej kompaktowa czteroosiowa jednostka w swojej klasie na rynku.

Tadano oferuje dwa rozszerzenia wysięgnika głównego – wysięgnik wychylny o długości 6,5 m i podwójnie składany, wychylny wysięgnik o długości 16 metrów, pozwalający sięgać na wysokość do 66 metrów. Nowy Tadano AC 4.070-2 nie byłby kompletny bez systemu sterowania IC-1 Plus, który określa udźwig żurawia dla każdej pozycji wysięgnika. AC 4.070-2 jest w stanie wykorzystać maksymalny dostępny udźwig. W połączeniu z FlexBase, podpory można ustawiać asymetrycznie i wykorzystywać maksymalny, udźwig. Z kolei Tadano IC-1 ułatwia zarządzanie żurawiem we flocie z dowolnego miejsca, umożliwiając rozwiązywanie problemów online przez pomoc techniczną Tadano.

 

3.nowy tadano ac 4.070 2 ballast.pl

 

Kolejną atrakcją nowego AC 4.070-2 jest jedyny w swoim rodzaju system Tadano Surround View, który posiada oddzielny monitor w kabinie górnej (zapewnia widoczność w zakresie 360°) i graficznie pokazuje maksimum długości wysuwu podpór i promień obrotu przeciwwagi – z widokiem z lotu ptaka. W związku z tym Tadano Surround View znacznie ułatwia optymalne ustawienie żurawia w miejscach pracy bez konieczności angażowania dodatkowego personelu. System zapewnia również pomoc w drodze do miejsca pracy, ułatwiając operatorom zauważenie pieszych i rowerzystów.

AC 4.070-2 może być również fabrycznie wyposażony w pakietem elektromobilnym. Ta funkcja to układ elektrohydrauliczny, który jest dostarczany z silnikiem elektryczny o mocy 32 kW, który umożliwia niezwykle cichą, zeroemisyjną pracę żurawia. Pakiet E może być używany do wykonywania wszystkich funkcji żurawia AC 4.070-2 bez żadnego negatywnego wpływu na odpowiedni maksymalny udźwig. Ponadto konstrukcja jednosilnikowa umożliwia przyjazną dla klimatu pracę żurawia dzięki kompatybilności z różnymi paliwami, takimi jak olej napędowy czy HVO.

Źródło: Tadano

Zapisz się na newsletter