Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.tadano gr 250n na rynek japonski ballast.pl

 

 

Dnia 7 września br. spółka TADANO Ltd. wprowadziła na rynek japoński nowy żuraw terenowy „GR-250N CREVO250 G5” o maksymalnym udźwigu 25 ton. CREVO to słowo wywodzące się z CRANE i EVOLUTION. Jest to piąta generacja serii CREVO od czasu jej powstania w 1995 roku.

Nowe funkcje pracy żurawia zmniejszyły emisje CO₂ i zużycie paliwa. Zastosowano silnik wysokoprężny o doskonałych parametrach środowiskowych. Ponadto poprawiono widoczność w czasie poruszania się na drogach publicznych, dzięki czemu operator może wygodniej i bezpieczniej prowadzić żuraw bez utraty zwrotności.

Nowe funkcje, które mają na celu poprawę wydajności operacyjnej i uwzględniają wpływ na środowisko, obejmują „tempomat”*, który kontroluje prędkość obrotową silnika w zależności od siły nacisku dźwigni oraz „automatyczne zatrzymanie pompy”**, które zatrzymuje pompę WOM, gdy żuraw nie jest eksploatowany. Wszystko to w celu zmniejszenia emisji CO2 i zużycia paliwa. Jednocześnie zastosowano silnik wysokoprężny o doskonałych parametrach środowiskowych.

* Prędkość silnika jest sterowana automatycznie i jest powiązana z siłą naciśnięcia dźwigni/pedału podczas pracy żurawia, co poprawia wydajność operacyjną. Ponieważ prędkość obrotowa silnika wzrasta bardziej efektywnie, niż w porównaniu z ciągłym naciskaniem pedału przyspieszenia, zmniejsza się również zużycie paliwa i hałas silnika.

** Gdy automatyczny wyłącznik pompy jest WŁĄCZONY, a żuraw nie jest używany przez określony czas, pompa PTO zostaje automatycznie WYŁĄCZONA, co zmniejsza zużycie paliwa.

 

3.tadano gr 250n na rynek japonski ballast.pl

 

Wprowadzono ulepszenia w systemie Tadano View, który wspiera bezpieczną jazdę. Do standardowego wyposażenia dodano nową przednią lewą kamerę i kamerę ruchu obrotowego na pierścieniu. W zależności od warunków drogowych można zarejestrować do trzech obrazów z kamer na dużym wyświetlaczu.

„System ostrzegania o ludziach”, który wykrywa i ostrzega kierowcę o obecności ludzi, został również ulepszony w celu zwiększenia wskaźnika wykrywalności niebezpieczeństw. Do standardowego wyposażenia dodano kamerę, która zwiększa widoczność z przodu z lewej strony, poprawiając widoczność i bezpieczeństwo podczas jazdy.

 

4.tadano gr 250n na rynek japonski ballast.pl

 

Wydajniejsza i bezpieczniejsza praca jest wspierana przez dostarczanie danych cyfrowych i usług cyfrowych, które obejmują modele API i BIM oraz informacje telematyczne.

Funkcje obliczania wydajności maszyny i dane telematyczne są udostępniane przez Internet. Korzystając z Lift API, można sprawdzić realizację planu podnoszenia i planu pracy oraz rozszerzyć funkcje oprogramowania BIM.

Wychodząc naprzeciw potrzebie wykorzystania modelu żurawia jako elementu BIM, dane BIM dla produktów Tadano są udostępniane w BIMobject® oraz na stronie internetowej firmy.

 

5.tadano gr 250n na rynek japonski ballast.pl

 

Oprócz informacji o położeniu maszyny usługa ta umożliwia sprawdzenie codziennych warunków pracy, zużycia paliwa oraz terminów wymiany i przeglądu części poprzez serwis informacyjny „HELLO-NET”

Aplikacja „HELLO-DATA LINK” jest kompatybilna ze smartfonem i umożliwia połączenie żurawia z terminalem mobilnym za pośrednictwem bezprzewodowej sieci LAN w celu sprawdzania w czasie rzeczywistym informacji o działaniu żurawia, wskaźników, kodów błędów i innych informacji spoza kabiny.

 

6.tadano gr 250n na rynek japonski ballast.pl

 

Z kolei "Setup radio controller" został całkowicie odnowiony, aby umożliwić bezpieczne i wydajne przygotowanie pracy oraz cofanie maszyny, jednocześnie sprawdzając warunki otoczenia. Duży, kolorowy ekran o przekątnej 2,7 cala zapewnia dobrą widoczność nawet na zewnątrz w słoneczne dni. Ręczny sterownik radiowy może być obsługiwany do zakładania i zdejmowania aluminiowych płyt, wysuwania i wsuwania belek podpór oraz montowania i chowania wysięgników.

Operacje żurawia, które mogą być wykonywane przez sterownik radiowy Setup, obejmują tylko ustawianie i usuwanie aluminiowych podkładów, wysuwanie i wsuwanie podpór oraz montaż i sztauowanie wysięgników. Sterownik radiowy nie może być używany do obsługi żurawia.

 

2.tadano gr 250n na rynek japonski ballast.pl

 

Informacje dotyczące obsługi żurawia i różne funkcje ustawień operacyjnych są skoncentrowane na dużym 12,1-calowym, kolorowym panelu dotykowym. Panel LCD wykorzystuje materiały, które zapobiegają odbiciom i kondensacji oraz są odporne na uderzenia. Panel dotykowy można obsługiwać w sposób podobny do smartfona.

Udoskonalenia elektrycznego systemu operacyjnego zapewniają również funkcjonalność i zupełnie nowe poczucie idealnego dopasowania. Feeling Operation pozwala na precyzyjne ustawienia sterowania, które pasują do percepcji operatora i poprawia efektywność operacyjną.

 

7.tadano gr 250n na rynek japonski ballast.pl

 

Informacje dodatkowe: 

Nazwa produktu: TADANO GR-250N-5 (CREVO250 G5)

Podstawowe ceny w zależności od specyfikacji:

 

W pełni automatyczny wysięgnik: 45 milionów jenów (netto) ~ 1575000 zł

Wysięgnik ze wspomaganiem przechyłu:47,5 miliona jenów (netto) ~ 1663000 zł

 

Cel sprzedaży: 350 sztuk rocznie

 

Żródło: Tadano

Zapisz się na newsletter