Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.sennebogen 613 e uklada rurociag w ulm ballast.pl

 

 

W imieniu dostawcy usług energetycznych Fernwärme Ulm GmbH (FUG), specjalista ds. budowy instalacji i rurociągów Kraftanlagen München GmbH zajmuje się dalszą rozbudową sieci ciepłowniczej w Ulm. W celu zapewnienia niezawodnych dostaw ekologicznej energii na tereny w północno-zachodniej części miasta, układany jest nowy rurociąg o długości ponad 1,2 km. To idealne środowisko pracy dla kompaktowego 16-tonowego żurawia gąsienicowego firmy Sennebogen, który doskonale radzi sobie na wąskich i stromych przestrzenia wzdłuż wykopu.

Mając ponad 60% udziału paliw odnawialnych, ciepłownia w Ulm kładzie duży nacisk na czystość i zrównoważony rozwój w dostarczaniu energii cieplnej. Dostawca usług energetycznych stale rozbudowuje swoją sieć. Aby móc zaoferować absolutną gwarancję na wypadek awarii, ma zostać zbudowany dodatkowy „rurociąg uniwersytecki”, który będzie dostarczał ciepło m.in. do Politechniki i Szpitala Uniwersyteckiego na wzgórzu Eselsberg. Dla wykonawcy Kraftanlagen München GmbH oznacza to, że planowana linia o długości 1,2 km musi być ułożona "pod górę". Strome zbocza i ciasne przestrzenie utrudniają dostęp do wykopu - ale nie dla kompaktowego 16-tonowego teleskopowego żurawia gąsienicowego Sennebogen, który z łatwością pokonuje nachylenie do 20°.

Instalacja rurociągów odbywa się w kilku etapach. W pierwszym przygotowuje się wykop. Potem do gry wchodzi teleskopowy żuraw gąsienicowy 613 E, który Kraftanlagen München GmbH wynajmuje długoterminowo od dealera Sennebogen firmy Fischer & Schweiger. Sennebogen najpierw podnosi rury ze stojaka transportowego i umieszcza je w pobliżu przyszłego miejsca instalacji. Następnie są one ponownie podnoszone i opuszczane do wykopu, gdzie są łączone z innymi rurami przez spawanie. Szwy są następnie sprawdzane pod kątem ewentualnych nieszczelności za pomocą urządzenia ultradźwiękowego. We wszystkich tych operacjach monterom towarzyszy Sennebogen 613 E, który dzięki wysięgnikowi podnosi rury o długości do 12 mi wadze do 4 t z najwyższą precyzją.

Obszary tego placu budowy są po części niewiele szersze niż 4 m, dlatego kompaktowe wymiary żurawia teleskopowego są tutaj absolutną koniecznością. „W przypadku układania naszych rurociągów wzdłuż ciasnych tras, model 613 E o udźwigu 16 t oferuje dokładnie odpowiednią kombinację udźwigu i rozmiarów. Ruchy robocze można również bardzo precyzyjnie kontrolować, dzięki czemu mamy wszystko pod kontrolą podczas każdego podnoszenie ciężarów i prowadzenie pojazdów. Dzięki temu czujemy się całkowicie bezpiecznie” — mówi kierownik budowy Ludwig Lang.

 

2.sennebogen 613 e uklada rurociag w ulm ballast.pl

 

Obsługa za pomocą pilota jest również bardzo wygodna i bezpieczna, ponieważ operator nadal ma pełną swobodę ruchów i doskonały widok na ładunek przez cały czas. Dzięki zdalnemu sterowaniu radiowemu żuraw można nie tylko przemieszczać jako całość, czy w trybie pick and carry z ładunkiem na haku, ale także sterować wszystkimi dodatkowymi funkcjami. Ma to tę zaletę, że zwiększa się precyzja manewrów podnoszenia, a tym samym zwiększa się również wydajność na placu budowy.

Plac budowy, z dnia na dzień, wspina się na górę, także teleskopowy żuraw gąsienicowy podąża za nim i jest na wszystkich odcinkach pracy. Aby wykorzystać zakres zastosowań – a w razie potrzeby nawet pokonywać krótkie dystanse po wybetonowanym lub innym utwardzonym podłożu – płaskie gąsienice są wyposażone w gumowe nakładki, które są delikatne dla podłoża.

Teleskopowy żuraw gąsienicowy jest również optymalnie przygotowany do stromo nachylonej trasy w Eselsberg, ponieważ elektroniczny wskaźnik momentu obciążenia (LMI) jest ustawiony do podnoszenia przy nachyleniu 2° i 4°, uwzględnia przy tym wszystkie możliwe warianty balastu. Dlatego maksymalne bezpieczeństwo jest tutaj „zaprogramowane” w dosłownym tego słowa znaczeniu.

 

Źródło: Sennebogen

Zapisz się na newsletter