Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.nowy tadano ac 4.070l 1 ballast.pl

 

 

 

Wraz z modelami AC 4.070-1 i AC 4.070L-1, Tadano wprowadza zmodernizowany czteroosiowy żuraw terenowy o udźwigu 70 ton i dwóch długościach wysięgnika . Następca udanego ATF 70G-4, został zaprojektowany z silnym naciskiem na wszechstronną i wygodną obsługę. Wyposażony jest w nową kabinę, wielofunkcyjny system sterowania żurawiem i silniki zgodne z wymogami normy EU Stage V.

 

W ramach działań reorganizacyjnych Tadano przez cały rok będzie standaryzować nazwy swoich modeli żurawi samojezdnych. Nowy AC 4.070(L)-1 jest zgodny z nowymi konwencjami nazewnictwa od samego początku.

 

Czym się wyróżnia AC 4.070(L)-1? Sześcioczęściowy wysięgnik główny o długości 52,1 m przewyższa w swojej klasie wysięgniki czteroosiowych konkurentów. Na pełnej długości wysięgnika żuraw może podnieść 5,8 tony. Udźwig został dodatkowo poprawiony w przypadku stromych pozycji wysięgnika głównego i małych promieniach. Wysięgnik główny o długości 44 m jest nadal dostępny jako opcja. Dzięki temu Tadano dotrzymuje obietnicy zaoferowania swoim klientom potężnego, wszechstronnego, wytrzymałego urządzenia, które jest jednak niezwykle kompaktowe. Klienci, którzy nabyli nowy AC 4.070(L)-1, korzystają również z ulepszonych właściwości najnowszej kabiny i identycznych elementów sterujących nadbudową za pomocą systemu sterowania żurawiem AML-F. Zastosowano przedłużenie wysięgnika głównego (HAV) o długości od 9 do 16 m. Dzięki możliwości ręcznej lub bezstopniowej regulacji hydraulicznej może być on używany w zakresie od 0° do 40°, aby pokonywać bardzo szeroką gamę przeszkód. Szybkie wykonanie pracy, intuicyjny i precyzyjny system sterowania żurawiem AML-F umożliwia uzyskanie krótkich czasów konfiguracji i zapewnia wysoki stopień elastyczności w pozycjonowaniu żurawia - dzięki możliwości asymetrycznego ustawienia wysięgników. Funkcja automatycznego wyboru udźwigu znacznie ułatwia pracę operatorom. Żuraw sam wybiera optymalną sekwencję wysuwu dla każdego promienia. Ponadto Tadano Lift Adjuster zapewnia większą wygodę podczas podnoszenia, niezawodnie zmniejszając kołysanie ładunku podczas podnoszenia i opuszczania – to bardzo przydatna pomoc dla wszystkich operatorów. Dzięki możliwości elastycznego podziału przeciwwagi, AC 4.070(L)-1 może być bardzo precyzyjnie skonfigurowany dla bardzo szerokiej gamy limitów obciążenia osi. Bez przedłużenia wysięgnika głównego i z przeciwwagą 4,4 tony żuraw może sprostać coraz bardziej powszechnemu obciążeniu osi wynoszącemu 10 ton. Gdy obciążenie zbliża się do 12-tonowego limitu nacisku na oś, żuraw może podróżować nawet z przeciwwagą do 12,2 ton. A technicznie dopuszczalny nacisk na oś sięga aż do 16,5 tony, dzięki czemu żuraw może poruszać się na przykład po drogach Wielkiej Brytanii.

 

 

3.nowy tadano ac 4.070l 1 ballast.pl

 

Nowy AC 4.070(L)-1 korzysta z niezawodnej i ekonomicznej konstrukcji dwusilnikowej zgodną z normą EU Stage V. Dzięki przekładni ZF TraXon, z funkcjami stabilnej jazdy i wspomagania ruszania pod górę , zwrotny żuraw poradzi sobie nawet z ciasnymi przestrzeniami i zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Dane techniczne Tadano AC 4.070(L)-1

Maks. udźwig: 70 ton

Wysięgnik: 11,1 m – 52,1 m

Wydłużenie wysięgnika głównego: 1,8 m / 9,0 m – 16,0 m

Maks. wysokość z jibem: 71 m

Maks. Promień wysięgu: 52 m

Silnik podwozia: Mercedes-Benz OM 470 LA, 340 kW, EU Stage V

Silnik nadbudowy: Mercedes-Benz OM 934 LA, 129 kW, EU Stage V

Skrzynia biegów: ZF TraXon 12.1

Napęd: 8x6x8 (8x8x8)

Wymiary:

Długość: 12,56 m

Szerokość: 2,55 m

Wysokość: 3,85 m

 

 

Źródło: Tadano

 

Zapisz się na newsletter