Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

1.nowa linia zurawi tadano dla europy ballast.pl

 

 

 

 

Tadano poszerza swoją ofertę żurawi w Europie, wprowadzając trzy nowe modele terenowe, oferujące rozwiązania spełniające najbardziej zróżnicowane potrzeby. Wszechstronne nowe modele Tadano GR-700EX-4, GR-900EX-4 i GR-1000EX-4 charakteryzują się długimi wysięgnikami o dużym udźwigu sięgającym odpowiednio 70, 90 i 100 ton. Ich kompaktowa konstrukcja obejmuje niewielką wysokość całkowitą, aby ułatwić transport. Dzięki elastycznej pracy zarówno na utwardzonym, jak i nieutwardzonym terenie, żurawie te są właściwym wyborem dla zatłoczonych placów budowy, prac konserwacyjnych, zastosowań przemysłowych, energetycznych i wspomagania montażu innych żurawi.

Nowe żurawie terenowe Tadano mają okrągły wysięgnik rurowy, który zwiększa sztywność i zapewnia szybkie przedłużenie. Oferują dwie zsynchronizowane opcje systemu teleskopowego, które skracają czas wysuwania do maksymalnej długości wysięgnika do poniżej trzech minut dla wszystkich trzech żurawi. Ich 2-stopniowy wysięgnik kratownicowy składany podwójnie zwiększa elastyczność podnoszenia, wydłużając długość wysięgnika o 10,1 lub 17,7 m pod kątem 3,5˚, 25˚ lub 45˚ od głównej linii wysięgnika.

Wszystkie modele są wyposażone w system Tadano View, który łączy kamery i sonar, aby wspierać operatora podczas pracy. Prawa kamera przednia i tylna pomagają zwiększyć widoczność obszaru roboczego podczas jazdy. Operator wygodnie monitoruje nawijanie liny z wnętrza kabiny za pomocą nowej standardowej kamery monitorującej bęben wciągarki. Zintegrowany z ramą w celu ochrony, tylny „Clearance Sonar” może wykrywać przeszkody za maszyną i zapewnia dźwiękowe i wizualne ostrzeżenia w przypadku wykrycia obiektu.

Obraz z kamery jest przekazywany na nowy, duży 264-milimetrowy ekran dotykowy, na którym można wyświetlać wykresy podnoszenia, konfigurację żurawia i ustawienia operacyjne. Alerty sonaru są wyświetlane na specjalnym wyświetlaczu, który znajduje się w górnej części wyświetlacza wielofunkcyjnego. Dotykowy ekran umożliwia operatorom szybkie poruszanie się po menu i zmianę ustawień, nawet w rękawiczkach. Zmieniona konfiguracja tablicy przyrządów zapewnia łatwy dostęp do wszystkich elementów sterujących, co zwiększa ergonomię obsługi, a niższa wysokość panelu poprawia widoczność do przodu żurawia.

Aby zmaksymalizować pełny potencjał podnoszenia, nowa linia żurawi jest wyposażona w technologię Smart Chart firmy Tadano, która ewoluowała przez 30 lat i oznacza asymetryczne sterowanie wysięgnikami podpór.

Zarówno nowy 90-tonowy GR-900EX-4, jak i 100-tonowy GR-1000EX-4 są wyposażone w ekskluzywny system Smart Counterweight Tadano, który zwiększa elastyczność żurawia i wydajność podnoszenia. Opcje pozycji przedniej i tylnej przeciwwagi pozwalają na optymalne ustawienie żurawia w celu uzyskania większego udźwigu. Nowy system zwiększa udźwig żurawia nawet o 22%, a wszystkie wykresy podnoszenia „Smart” są widoczne na wyświetlaczu w kabinie. Zdolność do samodzielnego podwieszania przeciwwag skraca czas ustawiania żurawia w miejscu pracy.

Wejście do przeprojektowanej kabiny zostało uproszczone dzięki nowej trójstopniowej, ustawionej pod kątem drabinie i projektowi drzwi, które są dopasowane do stopni. Nowy pomost żurawia w kabinie umożliwia wejście pod dowolnym kątem obrotu. Funkcja odchylania o 20 stopni pomaga zmniejszyć zmęczenie operatora podczas pracy na dłuższych zmianach. Ulepszony system HVAC pomaga zapewnić operatorom chłód podczas upałów lata i ciepło zimą, podczas gdy dłuższe pióra wycieraczek szyby przedniej i szyby dachowej pomagają poprawić widoczność podczas pracy w niepogodę.

 

3.nowa linia zurawi tadano dla europy ballast.pl

 

 

Nowa seria żurawi to także sterowana elektronicznie, w pełni automatyczna skrzynia biegów, która oferuje sześć biegów do przodu - trzy wysokie / niskie - i dwie prędkości do tyłu, aby sprostać warunkom jazdy. Napęd na cztery koła pozwala tym żurawiom z łatwością poruszać się po nierównym, pagórkowatym terenie. Żurawie oferują maksymalną prędkość jazdy do 18 km / h, aby szybko poruszać się po placu budowy.

Aby zwiększyć efektywność zarządzania flotą, nowa linia żurawi terenowych Tadano jest standardowo wyposażona w usługę telematyczną HELLO-NET. Krytyczne funkcje operacyjne, takie jak stan pracy żurawia, lokalizacja, konfiguracja i informacje o konserwacji są przechwytywane i bezpiecznie dostępne z dowolnego miejsca, w którym dostępne jest połączenie internetowe. Aplikacja na smartfony Tadano, HELLO-DATA LINK, łączy żuraw z urządzeniami mobilnymi, zapewniając wygodny dostęp do danych żurawia w czasie rzeczywistym.

Oferując dużą wydajność, nowo opracowana funkcja odłączania pompy automatycznie zatrzymuje jej działanie na biegu jałowym przez określony czas, aby zmniejszyć zużycie paliwa. Standardowy system monitorowania paliwa, tryb Eco i kontrola pozytywna pomagają jeszcze bardziej obniżyć zużycie paliwa, zmniejszyć emisję CO2 i hałas podczas pracy, aby usprawnić pracę przyjazną dla środowiska.

Dzięki przeciwwadze o masie 4,35 ton nowy GR-700EX-4 ma udźwig 70 ton na promieniu 3 m oraz wysięgnik o długości 47 m. Do osiągnięcia 35-metrowego wysięgnika w maszyna potrzebuje 142 sekundy. GR-700EX-4 jest napędzany przez zgodny z normą Stage V silnik 209 kW, który zapewnia maksymalny moment obrotowy 1152 Nm.

90-tonowy GR-900EX-4 jest wyposażony w 9,1 tony przeciwwagi, która jest szybko montowana przez żuraw. Dzięki unikalnemu, dwupozycyjnemu systemowi inteligentnego balastu model GR-900EX-4 oferuje udźwig 1 tony przy promieniu 40 m z przeciwwagą w pozycji przedniej oraz udźwig 1,2 tony przy promieniu 40 m w tylnym położeniu. Wysięgnik (maks.47 m) szybko się rozkłada dzięki zsynchronizowanemu przedłużeniu wysięgnika trzeciej, czwartej i piątej sekcji do 35 m długości w 155 sekund. Sześciocylindrowy silnik o mocy 209 kW, zgodny z normą Stage V, napędza nowy żuraw z maksymalnym momentem obrotowym 1152 Nm.

Tadano GR-1000EX-4 jest wyposażony w zsynchronizowany system wysięgnika teleskopowego, który umożliwia wydłużenie wysięgnika do maksymalnej długości w zaledwie 170 sekund. Dwupozycyjny system inteligentnej przeciwwagi zwiększa udźwig żurawia przy promieniu 42 m z 0,9 tony w położeniu przednim do 1,1 tony w tylnym położeniu, gdy jest wyposażony w pełne 11,2 tony przeciwwagi. Pomimo tego, że jest to największy żuraw terenowy w linii, GR-1000EX-4 ma całkowitą wysokość nieco poniżej 3805 mm, aby ułatwić transport. Ten sam silnik zgodny z normą Stage V napędza wszystkie żurawie w linii, zmniejszając zapotrzebowanie na części w przypadku wykonawców, którzy mają we flocie wiele żurawi terenowych Tadano.

 

Źródło: Tadano

Zapisz się na newsletter