Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

1.nowy liebherr mk 73 3.1 ballast.pl

 

 

Nowy mobilny żuraw budowlany MK 73-3.1 jest najmniejszym z rodziny mobilnych żurawi budowlanych firmy Liebherr i uzupełnia serię żurawi obejmującą modele MK 88-4.1 i MK 140. Kompaktowy 3-osiowy żuraw jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na kompaktowe, zwinne i mobilne żurawie wieżowe.

Mobilne żurawie budowlane są predestynowane do użytku jako żurawie „taxi”, dlatego MK 73-3.1 jest również przeznaczony do obsługi jednoosobowej. Ten żuraw jest gotowy do użytku w około 10 minut. Dla MK73-3.1 nie są wymagane dodatkowe pojazdy transportowe. Żuraw z napędem elektrycznym może być zasilany energią na miejscu lub zasilany przez zintegrowanego generatora. Koncepcja jednego silnika, znana z żurawi samojezdnych Liebherr, oraz jej funkcja ECOmode zapewniają niezawodny transport i ekonomiczną pracę na miejscu.

W przypadku MK 73-3.1 firma Liebherr wybrała sprawdzoną technologię w niezwykle kompaktowej formie. Mały mobilny żuraw budowlany łączy w sobie wszystkie cechy swojego starszego brata MK 88-4.1. Dzięki całkowitej długości 13,80 m, szerokości 2,75 mi wysokości 4,0 m jest imponująco kompaktowy, a co za tym idzie niezwykle łatwy w manewrowaniu. Oferuje maksymalny udźwig 6 ton.

Aby sprostać typowym wymaganiom gęstej zabudowy w centrum miast, ten najnowszy żuraw został zaprojektowany z myślą o dużych zasięgach. Przy długości wysięgnika 38,5 m zapewnia udźwig 2000 kg. W pozycji wysięgnika wychylonego pod kątem 45 stopni żuraw osiąga wysokość podnoszenia 51 m i maksymalny udźwig 2800 kg; do 1850 kg na końcu wysięgnika. Inżynierowie położyli duży nacisk na konstrukcję ze stale wysoką maksymalną nośnością we wszystkich pozycjach wysięgnika wychylonego. Trzy możliwe pozycje wysięgnika wychylonego zapewniają elastyczną pracę.

Podobnie jak jego starsi bracia, MK 73-3.1 działa „na prąd”, za pośrednictwem lokalnego źródła zasilania lub zintegrowanego generatora elektrycznego. Zapewnia to wyjątkowo cichą i bez emisyjną pracę, co z kolei jest idealne do pracy w nocy oraz w miejscach wrażliwych na hałas. Żuraw budowlany jest również przeznaczony do pracy „pod prądem” 63 lub 32 amperów. Prędkość robocza nie jest w żaden sposób ograniczona przy korzystaniu z opcji 32 A.

Podobnie jak w przypadku innych mobilnych żurawi budowlanych z tej serii, operator jest zaopatrzony w różnorodne systemy wspomagające. Najważniejsze to bezstopniowa regulacja kabiny i nowoczesne systemy kamer - zarówno ładunek, jak i podwozie są zawsze w zasięgu wzroku. Systemy wspomagające, takie jak tryb precyzyjnego pozycjonowania Micromove, zapewniają precyzyjną obsługę ładunku. Pięć programów kierowania z aktywnym skrętem tylnej osi i podporami ustawianymi w niepełnym zakresie, umożliwia stosowanie żurawia na szczególnie ciasnych placach budowy.

Dodatkowe opcje, takie jak Load Plus i wzmocnione podwozie wózka, dodatkowo zwiększają wydajność żurawia. Umożliwia to podnoszenie do 50% cięższych ładunków w pozycji wychylonej pod kątem 45 °.

Koncepcja jednosilnikowego silnika stosowana już w żurawiach samojezdnych siostrzanej firmy Liebherr-Werk Ehingen GmbH została przyjęta w MK 73-3.1. Ta koncepcja sprawia, że ​​praca jest jeszcze bardziej ekonomiczna: generator elektryczny żurawia samojezdnego MK 73-3.1 jest obsługiwany tylko przez silnik jezdny w podwoziu. W grę wchodzi również tryb ECO.

Liebherr umieścił w tym małym mobilnym żurawiu budowlanym wszystkie funkcje technologiczne swoich większych braci: imponującą zwrotność i elastyczność w połączeniu z niezawodnością.

 

Źródło: Liebherr

Zapisz się na newsletter