Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

4.tadano u tesli ballast.pl

 

 

 

 

 

Tesla jest w trakcie budowy najnowszej fabryki pod Berlinem. Właśnie tutaj, firma Hellmich Kranservice GmbH, za pomocą czterech żurawi terenowych Tadano świadczy usługi montażowe. Gigafactory Berlin-Brandenburg ma być najbardziej zaawansowanym zakładem produkcji pojazdów elektrycznych na świecie - tak przynajmniej nazywa to Tesla, na swojej stronie internetowej. Będzie tu produkowany Model Y i kolejne modele firmy, założonej przez Elona Muska.

Gigafactory w Grünheide powstaje w rekordowym czasie: budowa rozpoczęła się dopiero na początku 2020 r. i ma zostać zakończona już latem 2021 r. Uroczystość zawieszenia wiechy w Hali 1 odbyła się w listopadzie 2020. Nawet rozmiary fabryki są „gigantyczne”, a Tesla spodziewa się obecnie, że całkowita powierzchnia terenu przemysłowego wyniesie ponad 3 miliony metrów kwadratowych. Dzięki temu teren byłby większy niż teren głównego zakładu Mercedes-Benz w Stuttgarcie (który według Wikipedii ma 2,1 miliona metrów kwadratowych). Ale wróćmy do żurawii Tadano.

 

1.tadano u tesli ballast.pl

 

Firma Hellmich Kranservice GmbH, z Riedstadt-Erfelden, oddelegowała aż cztery żurawie Tadano, które są aktywnie wykorzystywane w całym Grünheide. Dwa Tadano ATF 70G-4 i dwa ATF 110G-5 pracują teraz nad przygotowaniem Gigafactory do startu, z zadaniami obejmującymi wznoszenie ścian przeciwpożarowych i betonowych kolumn, a także podnoszenie stalowych kratownic i paneli dachowych.

Gigafactory jest budowana w oparciu o „zasadę Lego”, wyjaśnia Carsten Molitor z działu planowania Hellmich: „W sumie są cztery hale, każda o długości około 300 m i szerokości 200 m. Na końcu zostaną one połączone w jeden duży kompleks ”. Dla Hellmich Kranservice oznacza to niekończące się podnoszenie prefabrykatów o różnej masie i wymiarach. Betonowe kolumny tworzące podstawową konstrukcję ważą od 15 do 30 ton. Jeśli chodzi o ściany przeciwpożarowe, ważą one 10 ton, podczas gdy stalowe kratownice i panele dachowe mają po około 3 tony każdy. Same dźwigary stalowe mają łączną masę około 5000 ton.

 

2.tadano u tesli ballast.pl

 

„Jeśli chodzi o konstrukcje betonowe i stalowe, wolimy używać żurawii Tadano. W tej dziedzinie są naprawdę nie do pobicia ze względu na udźwig, jaki oferują w swoich klasach. Doceniamy również elastyczność maszyn firmy Lauf an der Pegnitz ”, wyjaśnia Carsten Molitor. Oprócz udźwigu, solidność jest najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę w przypadku projektu tak ambitnego, jak Gigafactory. „Żurawie pracują prawie nieprzerwanie przez kolejne tygodnie i miesiące. Oznacza to, że maszyny muszą dawać z siebie wszystko, ale wiemy, że możemy polegać na naszych żurawiach Tadano. To naprawdę wspaniałe uczucie, ponieważ nie możemy sobie pozwolić na coś gorszego w tym miejscu, bo inaczej bardzo napięty harmonogram rozpadnie się ”.

Jeśli wymagana jest konserwacja, pracownicy Hellmich Kran GmbH wiedzą, że nie mają się czym martwić. „Serwis firmy Tadano jest tak samo niezawodny, jak same żurawie. Jeśli potrzebujemy wsparcia, wiemy, że możemy skorzystać z ogólnoniemieckiej sieci wysoko wykwalifikowanych techników, co oznacza, że ​​na placu budowy nie ma żadnych opóźnień. Dla nas jest to kolejny ważny element całego pakietu Tadano ”- wyjaśnia Carsten Molitor.

 

3.tadano u tesli ballast.pl

 

Biorąc pod uwagę dużą liczbę maszyn na placu budowy Gigafactory, przestrzeń jest czasem na wagę złota. Właśnie wtedy kompaktowość naprawdę się opłaca. ATF 70G-4 ma tylko 2,66 m szerokości i mniej niż 12,5 m długości, podczas gdy modele 5-osiowe mają 2,75 m szerokości i znacznie poniżej 15 m długości. Możliwa jest też praca na podporach wysuniętych na różne odłegłości. To kolejna ważna zaleta żurawi Tadano na ruchliwym placu budowy Tesli.

 

5.tadano u tesli ballast.pl

 

Wydajność, niezawodność, solidność, serwis: cztery elementy, które czynią różnicę. Cztery elementy składowe, które czynią Tadano najlepszym wyborem dla Hellmich Kranservice GmbH na największych i najbardziej wymagających placach budowy na świecie.

 

Źródło: Tadano

Zapisz się na newsletter