Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.sennebogen 673 e pod wysokim napieciem ballast.pl

 

 

Firma Heibedrijf M. Kool BV z Wilnis w Holandii jest specjalistą w zakresie prac fundamentowych od ponad 45 lat. Niedawno otrzymała zlecenie na zainstalowanie grodzic na budowie nowej przepompowni w regionie Westland. Nie stanowiłoby to problemu dla specjalistów, gdyby nie chodziło o nisko wiszącą napowietrzną linię wysokiego napięcia. Na tym bardzo złożonym placu budowy żuraw gąsienicowy Sennebogen przekonuje swoją wszechstronnością i precyzją.

Dla holenderskiej firmy budowlanej Heibedrijf M. Kool BV zawsze było ważne, aby być w czołówce technologii w zakresie wyposażenia, aby móc wykonywać swoje prace w sposób nowoczesny, zrównoważony i bez niepotrzebnej uciążliwości spowodowanej wibracjami lub hałasem. Ich park maszynowy obejmuje żuraw gąsienicowy Sennebogen 643 już od 2011 roku, który od tamtej pory się sprawdza. Kiedy w zeszłym roku zidentyfikowano zapotrzebowanie na większy żuraw, ponownie zdecydowano się na wypróbowaną i przetestowaną koncepcję teleskopowego żurawia gąsienicowego Sennebogen 673E o udźwigu 70 ton, który również zachwyca między innymi wyjątkowym transportem elastyczność i krótki czas konfiguracji na miejscu.

Projekt w Westland jest wymagający, ponieważ przepompownia - a tym samym również stalowe grodzice,wymagane tymczasowo dla ściany oporowej - ma zostać zbudowana pod linią wysokiego napięcia, co oznacza wyraźne ograniczenie wysokości roboczej. W tym miejscu wysięgnik Sennebogen może wykorzystać swoje mocne strony, ponieważ można go bezstopniowo wysuwać i wsuwać nawet pod pełnym obciążeniem i precyzyjnie ustawiać w żądanej pozycji montażowej. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano się również nie montować grodzic w całości, a jako mniejsze segmenty i tylko spawać je ze sobą na budowie. Aby mimo wszystko zapewnić niezbędną stabilność, panele czterosegmentowe i pięciosegmentowe są rozmieszczane naprzemiennie, tak aby spoiny połączonych ze sobą ścian były przesunięte.

Dodatkowe bezpieczeństwo podczas tej precyzyjnej pracy zapewnia nie tylko fakt, że dużą i wygodną kabinę Maxcab można standardowo odchylać do tyłu pod kątem 20 °, zapewniając operatorowi przez cały czas optymalną widoczność ładunku. Za ograniczanie obszaru roboczego odpowiada tzw. „wirtualna ściana”, która wysyła sygnał, jeśli wysięgnik teleskopowy mógłby opuścić określony obszar i zbliżyć się zbyt blisko linii energetycznej.

 

2.sennebogen 673 e pod wysokim napieciem ballast.pl

 

Żuraw gąsienicowy nie tylko przesuwa stalowe grodzice na odpowiednie miejsce, ale jest również używany do wszystkich operacji podnoszenia na placu budowy ze względu na kompaktowe rozmiarty i dużą nośności. Dzięki możliwości poruszania się z obciążeniem do 100%, wykonuje różne inne prace. Jest to możliwe nawet przy nachyleniach 2 ° i 4 °.

Aby zapewnić bezproblemowe wykorzystanie żurawia do prac fundamentowych, firma budowlana zdecydowała się na opcjonalną drugą wciągarkę. Pozwala to na podniesienie wibratora hydraulicznego o masie 4000 kg za pomocą głównej wciągarki, podczas gdy w tym samym czasie druga wciągarka może służyć do podnoszenia grodzic. Obie wciągarki mają siłę uciągu 50 kN i prędkość liny do 115 m/min. Dobra stabilność przy niewielkim nacisku na podłoże zapewniają gąsienice o długości 6 mi szerokości 700 mm, które można rozsuwać teleskopowo do maksymalnej szerokości 4800 mm.

Heibedrijf M. Kool zajmuje się kompleksową realizacją wykopów budowlanych we współpracy z Kool Grondverzet. Dobre doświadczenie w zakresie jakości i niezawodności było decydującym czynnikiem przy wyborze kolejnego teleskopowego żurawia gąsienicowego firmy Sennebogen. Istotną rolę odegrały tu również doskonałe długoterminowe relacje i dobra obsługa dealera Van den Heuvel, któremu Kool przypisuje dogłębną znajomość produktów.

 

Żródło: Sennebogen

Zapisz się na newsletter