Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

1.nowosc teleskopowanie lina w zurawiu liebherr ltc 1050 3.1 ballast.pl

 

 

Liebherr opracował kolejną opcję dla swojego udanego kompaktowego żurawia LTC 1050-3.1 - w przyszłości użytkownicy żurawi będą mieli wybór między istniejącym 36-metrowym wysięgnikiem teleskopowym z szybkim systemem TELEMATIK a nowym 31-metrowym wysięgnikiem z technologią przedłużania liną. Pierwsze maszyny z nowym wysięgnikiem teleskopowym zostaną dostarczone w drugiej połowie 2021 roku.

System TELEMATIK pod koniec lat 90. nie tylko przyniósł firmie Liebherr szereg nagród za innowacyjność, ale także zrewolucjonizował rynek żurawi. TELEMATIK stał się podstawą do opracowania wielosekcyjnych, a tym samym coraz dłuższych wysięgników teleskopowych o zwiększonej wydajności. System działa przy użyciu tylko jednego siłownika hydraulicznego i wewnętrznego systemu blokowania poszczególnych sekcji teleskopowych, które są automatycznie wysuwane na żądane długości za pomocą siłownika hydraulicznego, a następnie są blokowane.

 

2.nowosc teleskopowanie lina w zurawiu liebherr ltc 1050 3.1 ballast.pl

 

Ten lekki jednocylindrowy system zapewnia duże udźwigi przy długich wysięgnikach i dużym promieniu pracy. Nawet przy nie w pełni wysuniętych wysięgnikach TELEMATIK zapewnia większy udźwig, ponieważ poszczególne sekcje mogą być przedłużane w dowolnej kolejności i niezależnie od siebie. Ze względu na liczne zalety Liebherr zastosował TELEMATIK w LTC 1045-3.1, który został wprowadzony na rynek w 2010 r., oraz w jego następcy, LTC 1050-3.1, który pojawił się w 2015 r.

Użytkownicy żurawi, którzy głównie używają kompaktowego żurawia Liebherr wewnątrz budynków i przeważnie nie potrzebują pełnej długości 36-metrowego wysięgnika teleskopowego, widzą zalety technologii ciągnięcia linowego - proces teleskopowania jest szybszy i wielu operatorów żurawi samojezdnych podczas podnoszenia w klasie udźwigu do 50 ton jest zaznajomiona z technologią wyciągania liną.

 

3.nowosc teleskopowanie lina w zurawiu liebherr ltc 1050 3.1 ballast.pl

 

Liebherr stosuje hydro-mechaniczny system teleskopowy w żurawiach samojezdnych LTM, których wysięgnik teleskopowy składa się z części obrotowej i maksymalnie trzech sekcji teleskopowych. Zintegrowana technologia linowa umożliwia szczególnie łatwe i szybkie wysunięcie wysięgnika teleskopowego na wymaganą długość.

Po dogłębnych dyskusjach z klientami firma Liebherr zdecydowała się opracować wysięgnik z mechanizmem przedłużania liny jako alternatywę dla LTC 1050-3.1. Ma 31 metrów długości i składa się z sekcji obrotowej oraz 4 sekcji teleskopowych - o jedną mniej niż wysięgnik TELEMATIK. Teleskopowe sekcje są wysuwane i wsuwane za pomocą dwustopniowego cylindra hydraulicznego o podwójnym działaniu. Etap 1: rozciąga 1 sekcję teleskopową . Etap 2: wydłuża sekcje teleskopowe od 2 do 4 synchronicznie za pomocą 2-kierunkowego zblocza. Nowy wysięgnik zapewnia również duży udźwig, co jest ważną cechą do stosowania wewnątrz budynków.

 

Źródło: Liebherr

Zapisz się na newsletter