Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.nowy zuraw grove gmk5180l 1 dla lotos serwis ballast.pl

 

 

Żuraw będzie wykorzystywany przy remontach oraz utrzymaniu ruchu na terenie rafinerii Grupy LOTOS. Gdański koncern nabył jednostkę od Zeppelin Polska, jedynego dystrybutora maszyn firmy Grove w Polsce. LOTOS Serwisma już w swoim parku żuraw Grove GMK5100. Model GMK5180L-1 będzie największym żurawiem wykorzystywanym na terenie rafinerii., w zakresie utrzymania ruchu, obsługi urządzeń i instalacji, remontów oraz usług diagnostyczno-pomiarowych.

 

– Nowoczesne wyposażenie spółki LOTOS Serwis pozwoli na podtrzymanie wysokich standardów obsługi urządzeń i instalacji, a także usprawni przeprowadzanie prac remontowych na terenie zakładu. Nowy sprzęt doskonale się sprawdzi, dając nam większe możliwości przy nowo wybudowanych instalacjach. Rafineria Grupy LOTOS jest obecnie w trakcie prac remontowych i modernizacyjnych, które przeprowadzają polskie firmy. Co druga zlokalizowana jest na Pomorzu. Dzięki temu, modernizujemy zakład i wspieramy lokalne przedsiębiorstwa – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

 

Model GMK5180L-1, o udźwigu nominalnym 180 t, posiada wysięgnik 64 m oraz dodatkowe kratownice o łącznej wysokości wysięgnika 101 m. Został on wyposażony w komplet zbloczy hakowych i w odporne na zużycie – sprzęgło hydrodynamiczne VIAB, współpracujące z jednostką napędową koncernu Daimler. Zastosowanie tego typu wyposażenia znacząco wpłynie na ruszanie i hamowanie żurawia. Grove posiada także system MAXBASE, który umożliwia pracę na niesymetrycznie rozstawionych nogach podporowyc, zapewniających dostęp do mniej dostępnych miejsc pracy.

 

– Firma Zeppelin Polska dostarczyła dźwig do LOTOS Serwis, zapewniając lokalne wsparcie techniczne, a także obszerne szkolenia dla operatorów żurawia. Połączenie jakości marki Grove i naszego wsparcia jest powodem, dla którego zostaliśmy wybrani jako dostawca żurawia GMK5180L-1, czując się w pełni gotowi do zapewnienia jak najlepszej obsługi – dodaje Marcin Mazurkiewicz,dyrektor sprzedaży Grove w Zeppelin Polska.

 

LOTOS Serwis powstała w 2003 roku w wyniku realizacji programu restrukturyzacji korporacyjnej i organizacyjnej w Grupie LOTOS na bazie wydzielonych służb utrzymania ruchu. Celem spółki jest realizacja usług z zakresu utrzymania ruchu, obsługi urządzeń i instalacji, wykonawstwa remontów oraz diagnostyczno-pomiarowe.


Źródło: Zeppelin Polska Sp. z o.o.

Zapisz się na newsletter