Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

3.sennebogen 613 m przy konserwacji studni portal ballast.pl

 

 

Nie ma dwóch takich samych odwiertów, a wymagania dotyczące konserwacji studni są również zróżnicowane. Właśnie dlatego firma OCHS Bohr GmbH wykorzystuje najnowszą technologię i sprzęt do prac wiertniczych. Dzieje się tak również na obecnym placu budowy studni, gdzie elastycznie rozkładany 16-tonowy żuraw jest wykorzystywany przede wszystkim do regeneracji głębokich studni.

Od połowy stycznia firma OCHS Bohr GmbH ma w swojej flocie siódmy żuraw Sennebogen. „Używamy maszyn Sennebogen w naszym dziale budowy studni, a starsze modele nadal działają doskonale” - mówi Jürgen Nedic, kierownik budowy w OCHS Bohr GmbH. Jako firma rodzinna, zarządzana przez piątą generację właścicieli OCHS ma prawie 130 lat doświadczenia w zakresie budowy i konserwacji studni, rurociągów i kanalizacji.

 

4.sennebogen 613 m przy konserwacji studni portal ballast.pl

 

Pierwsza misja 16-tonowca miała miejsce w lesie Wendelstein. Żuraw pracował przy czyszczeniu studni wody pitnej na zasadzie tłok-cylinder. Szczotka dopasowana do średnicy studni jest przesuwana w górę i w dół, aby rozluźnić niepożądane osady powstałe w wyniku starzenia się szybu. W ten sposób można pracować do głębokości poniżej 100 m. Po za tym maszyna wykonuje wszelkie inne prace związane z podnoszeniem i transportem przy studniach.

Operator żurawia, wygodnie steruje maszyną nie tylko z kabiny, ale i za pomocą zdalnego sterowania radiowego. To pozwala mu podejść bezpośrednio do studni i komunikować się ze swoim kolegą.

 

6.sennebogen 613 m przy konserwacji studni portal ballast.pl

 

Dlaczego OCHS Bohr GmbH zdecydował się na użycie mobilnego dźwigu teleskopowego Sennebogen? Dla Jürgena Nedica zalety są oczywiste: „Za pomocą żurawia teleskopowego można objąć większy obszar roboczy i po prostu jest on bardziej elastyczny. Wymagania dotyczące regeneracji studni: podnosić i opuszczać, nie wykonywać żadnych prac udarowych. Jednocześnie musi jednak być nieduży i elastyczny oraz być w stanie poruszać się pod obciążeniem”.

 

5.sennebogen 613 m przy konserwacji studni portal ballast.pl

 

Sennebogen 613 E oferuje kompaktową powierzchnię podstawy o wymiarach 4 m x 4,35 m w wersji mobilnej. Ponadto maszyna oferuje maksymalną mobilność i możliwości jazdy w terenie, nawet po terenie leśnym. W ramach tego projektu firma OCHS pracuje nad trzema studniami, rozmieszczonymi w całym lesie i oddalonymi od siebie o około 1,5 km. Jako żuraw samojezdny 613 E może elastycznie przemieszczać się między różnymi lokalizacjami.

Z tych powodów, po wstępnych rozważaniach nad nowym żurawiem, ostatecznie podjęto decyzję na korzyść teleskopowego żurawia kołowego, który oferuje znacznie większą elastyczność spełniającą wymagania OCHS GmbH. „Kompaktowy, mały, łatwy w transporcie i łatwy w obsłudze”. Charakterystyczne w tej branży usług są bardzo wąskie bramy. Dzięki kompaktowej szerokości 2,55 m model 613 E mieści się bez konieczności demontażu ogrodzenia. Dzięki wyjątkowo małemu promieniu skrętu może z łatwością pokonywać wąskie drogi dojazdowe, do poszczególnych placów budowy w lesie.

 

2.sennebogen 613 m przy konserwacji studni portal ballast.pl

 

Również operator i jego kolega są zadowoleni z nowego zakupu. Chwalą system sterowania i kabinę Maxcab, którą można podnieść o 1,75 m, aby uzyskać doskonały punkt obserwacji pracy. „Jesteśmy całkowicie zadowoleni z naszego Sennebogen 613 E ”- podsumowuje Nedic.

 

Grzegorz Teperek-ballast.pl/Sennebogen

Zapisz się na newsletter