Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.sennebogen pomaga w porcie w kopenhadze ballast.pl

 

 

Żuraw Sennebogen 613 M pomaga firmie budowlanej Aarsleff A/S, która jest zaangażowana w szeroko zakrojony projekt budowy portu „Frihavn” w Kopenhadze. Maszyna wykonuje różne zadania związane z podnoszeniem i logistyką. Sennebogen 613 M z serii E, zastępuje niezawodnego poprzednika: 19-letniego Sennebogen’a 613. Za pomocą 16-metrowego wysięgnika i udźwigu 16 ton, przenosi rusztowania, stal i wiele innych materiałów – żuraw Pick & Carry w pełnym tego słowa znaczeniu.

 

„Do tego typu projektów 613M jest idealny! Dzięki masie 18–19 ton, ogumionym kołom i łatwym procesom pracy, bardzo łatwo jest go przemieszczać” - mówi Peter Thygesen, operator maszyny w Per Aarsleff. „Tylko 2 minuty są potrzebne, aby przygotować wysięgnik i podpory do pracy. Żuraw ma wyjątkową mobilność, a jako operator bardzo cenię tą cechę” - dodaje. Według Kennetha Bjarne Nielsena, kierownika budowy w Per Aarsleff, żuraw jest nie tylko łatwy do przemieszczania się po terenie, ale także niezwykle zwrotny: „Ten projekt wymaga dużo pracy po stronie nabrzeża, więc nie mamy dużo miejsca. Żuraw ma mały promień skrętu, co umożliwia bezpieczne manewrowanie bez ryzyka wpadnięcia na coś w okolicy."

 

1.sennebogen pomaga w porcie w kopenhadze ballast.pl

 

„Mimo że kabina dźwigu jest uniesiona nad ziemią, nie zawsze jest to wystarczające, aby zobaczyć ludzi pracujących na barkach, na wodzie. Nowy żuraw Sennebogen ma funkcję, która podnosi kabinę o dalsze 1,75 m. Ta funkcja ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pracy, ponieważ umożliwia operatorowi lepszy wgląd w sytuację, a tym samym uniknięcie wypadków” - mówi Peter Thygesen.

 

Źródło: Sennebogen

Zapisz się na newsletter