Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 

 1.liebherr lg 0005 uzywany ale dobry ballast pl 03

 

Ostatniej jesieni francuska firma S.E Levage kupiła żuraw Liebherr LG 1750, który pochodził z dużego zapasu używanych maszyn tej marki. Potężna jednostka samojezdna dotarła do Francji, gdzie obecnie budowanych jest wiele farm wiatrowych. W idealnych warunkach pogodowych model LG 1750 może wznieść do trzech turbin w ciągu tygodnia – jak to z wersjami kratowymi bywa,gdyż wymagają demontażu przed transportem. Jest to możliwe dzięki doskonałej koncepcji żurawia.

 

 


Zakupiony model to faktycznie ośmioletnia maszyna, ale nie widać tego po niej. Po gruntownym remoncie fabrycznym, po pomalowaniu na kolory barw klienta i zapewnieniu sześciomiesięcznej gwarancji, LG 1750 został wysłany do centrum serwisowego Liebherr w Niederhergheim koło Colmar, skąd udał się, aby wykonać swoją pierwszą pracę pod nową banderą. Żuraw miał pomóc w budowie dwóch farm wiatrowych na północy Francji, niedaleko granicy z Belgią. W tym miejscu zbudował już 14 turbin, każda o mocy 3,5 megawata i wysokości piasty od 82 do 97 metrów.

 

 


„Zdecydowaliśmy się na LG 1750, ponieważ oprócz jego wydajności można go również szybko przenosić z jednego miejsca do drugiego”, mówi Peter Koeke, kierownik ds. Logistyki w S.E Levage. Pod tym względem żuraw z pewnością spełnił oczekiwania na farmach wiatrowych: „Jeśli pogoda dopisze, możemy z łatwością postawić dwie lub trzy turbiny tygodniowo”, mówi Karl Calonne, operator. W idealnych warunkach kompletna turbina powinna zostać w ciągu jednego dnia. Najcięższym składnikiem jest oczywiście 72-tonowa gondola.

 

1.liebherr lg 0005 uzywany ale dobry ballast pl 02

 

W tym samym czasie, co LG 1750, firma S.E Levage zamówiła również nowy LTR 1100. Ten uniwersalny, teleskopowy żuraw gąsienicowy jest idealny do pracy jako jednostka pomocnicza na farmie wiatrowej, ze względu na jego szeroki zakres możliwości. Ta zwrotna, praktyczna maszyna sprawdziła się zarówno do montowania „większego brata”, jak i do wznoszenia segmentów wieży. Nawet po wielu dniach opadów jego gąsienice nadal działają niezawodnie. Zdemontowane części LG 1750 są często transportowane przez kompaktowy żuraw po miękkiej powierzchni tymczasowej drogi, a następnie są ładowane na samochody ciężarowe.

Liebherr LG 1750 to trzecia duża maszyna, którą firma S.E Levage kupiła z zapasów używanych żurawi Liebherr. W ciągu ostatnich kilku lat firma początkowo kupiła LTM 11200-9.1, a następnie LTM 1750-9.1 - oba zostały całkowicie odnowione w fabryce. Liebherr jest nie tylko światowym liderem rynku w segmencie żurawi samojezdnych, ale jest także największym sprzedawcą używanych żurawi na świecie, sprzedając do tej pory ponad 10 000 jednostek. W samym 2019 roku firma sprzedała 250 używanych egzemplarzy.

 

 

Źródło: Liebherr

Zapisz się na newsletter