Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 3.zurawie tadano na rynek polnocnoamerykanski ballast.pl

 

 

Na rynku Ameryki Północnej bardzo popularne są żurawie terenowe. Używane są przy trudniej dostępnych inwestycjach punktowo-liniowych. Tadano od lat specjalizuje się w tym sektorze, w klasie od 75 do 100 ton (ton amerykańskich). Obecnie na tamtejszym rynku pojawiły się trzy nowe modele: GR-1000XLL-4 , GR-1000XL-4 i GR-800XL-4.

Model GR-1000XLL-4 ma wysięgnik o długości 51 m (w porównaniu do 47 m swojego poprzednika, GR-1000XL-3). Nowy inteligentny system przeciwwagi w GR-1000XLL-4 umożliwia operatorowi użycie dwóch pozycji przeciwwagi w celu zwiększenia udźwigu. Dzięki przeprojektowanej kabinie, zapewniającej lepszą widoczność i komfort, żuraw ten oferuje bardziej wydajne sterowanie. Wersja GR-1000XL-4 jest wyposażona w wysięgnik o długości 47 m o tych samych cechach modelu. Żuraw Tadano GR-800XL-4 dzięki maksymalnemu udźwigowi 73 tony i długiemu wysięgnikowi liczącemu 47 m, jest jednym z najbardziej wszechstronnych i stabilnych maszyn w swojej kategorii. Masa całkowita GR-800XL-4 wynosi 45 ton, co ułatwia transport, a zmodernizowana konstrukcja kabiny zapewnia bardziej wydajną pracę.

 

4.zurawie tadano na rynek polnocnoamerykanski ballast.pl

 

Konstrukcja i wyposażenie kabiny zostały przebudowane, poprawiono wmiedzy innymi widoczność.Nowy, duży,kolorowy i wielofunkcyjny panel dotykowy ma rozmiar 10,4 cala. Wyświetla informacje o pracy żurawia i można go obsługiwać w rękawicach. Zmodyfikowano również kształt, wysokość i kąt szyby tablicy rozdzielczej kabiny, poprawiając widoczność z fotela kierowcy. W tym modelu po raz pierwszy zastosowano funkcję pochylania kabiny o 20 stopni, co pomaga zmniejszyć zmęczenie operatora podczas długotrwałego użytkowania żurawia.

Nowy system „Smart Counterweight” (w GR-1000XLL-4 / GR-1000XL-4), czyli „inteligentna przeciwwaga”, umożliwia wykorzystanie dwóch pozycji roboczych. Ta funkcja zwiększa stabilność o około 20%. Z kolei unikalny system „Smart Chart” pozwala zmaksymalizować wydajność pracy maszyny. Tadano View System wspomaga bezpieczną obsługę i jazdę, a standardowo zainstalowana kamera monitorująca bęben wciągarki, pomaga sprawdzić stan nawijania liny. Kamery zostały również zainstalowane z przodu i z tyłu żurawia, zapewniając widoczność podczas jazdy.W nowych modelach znajdziemy także również „sonar prześwitu”, który wykrywa przeszkody tuż za dźwigiem. Brzęczyk i migająca ikona na wyświetlaczu informują operatora o wykryciu przeszkody.

 

PARAMETRY NOWYCH ŻURAWII TADANO GR

1.zurawie tadano na rynek polnocnoamerykanski ballast.pl

 

Nowe silniki modeli GR o mocy 280 KM (209 kW) przekazują ją przez sześciobiegowe przekładnie. Jednostki Cummins spełniają standardy EU Stage V / Tier IV B 6.7 .Nowo opracowana funkcja odłączania pompy automatycznie zatrzymuje jej pracę, jeśli żuraw nie wykonuje żadnych ruchów. Ta funkcja przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa.Modele GR są również wyposażone w takie funkcje, jak system monitorowania paliwa, tryb Eco, które wspierają operacje przyjazne dla środowiska, poprzez redukcję emisji CO2, poprawę zużycia paliwa i obniżenie hałasu.

 

FILM PROMOCYJNY

New-Generation RT GR-1000XLL-4
New-Generation RT GR-1000XLL-4
Previous Next Play Pause
1

 

Internetowy serwis informacyjny telematyki - HELLO-NET ustala status pracy żurawia za pomocą komunikacji mobilnej i obsługuje sprawdzanie informacji o położeniu za pomocą GPS i informacji o konserwacji na stronie internetowej. Z kolei HELLO-DATA LINK łączy maszyny z urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem bezprzewodowej sieci LAN, umożliwiając otrzymywanie statusu pracy, wskazań, kodów błędów i innych informacji w czasie rzeczywistym. Ta aplikacja w dużym stopniu przyczynia się do usprawnienia konserwacji.


Źródło: Tadano/ballast.pl

Zapisz się na newsletter