Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2. nastepca grove gmk3060 nadchodzi ballast.pl

 

 

Manitowoc Cranes zapowiada modernizację trójosiowego żurawia terenowego Grove GMK3060 - pokaże go na targach bauma 2019 w Monachium. Nowy GMK3060L bazuje na konstrukcji swojego poprzednika, ale ma dłuższy wysięgnik (48 m zamiast 43 m) i oferuje najsilniejsze wykresy obciążenia w klasie taxi.

 

Podobnie jak poprzednik, GMK3060L cechuje się najbardziej kompaktowymi wymiarami w segmencie trzyosiowym, umożliwiając mu dostęp do wąskich miejsc pracy, manewrowanie w centrach miast, a nawet pracę w pomieszczeniach. Podwozie jest prawie tak kompaktowe jak dwuosiowy model i o 1 m krótsze niż konkurencyjne trzyosiowe żurawie, o długości tylko 8,68 m (28,47 stóp) i minimalnej całkowitej wysokości 3,48 m z całkowicie opuszczonym zawieszeniem. Nowy model ma dłuższy, 48-metrowy siedmioczęściowy hydrauliczny wysięgnik TWIN-LOCK i oferuje znacznie mocniejsze wykresy obciążenia.

 

3. nastepca grove gmk3060 nadchodzi ballast.pl

 

Andreas Cremer, Global Product Manager Manitowoc sektora żurawi terenowych, powiedział: "Pokazaliśmy GMK3060 na targach bauma 2013 i to był dla nas wielki sukces. Nowy GMK3060L bazuje na nim i czyni go jeszcze lepszym dzięki dłuższemu wysięgnikowi, mocniejszym wykresom obciążeń, szybkim prędkościom roboczym i mocnemu, ale bardziej ekologicznemu silnikowi. "

 

GMK3060L został opracowany zgodnie z Manitowoc Way i jest wynikiem opinii Voice of the Customer, metodologii, dzięki której żurawie są budowane zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów.

 

GMK3060L ma system sterowania żurawiem Manitowoc (CCS), a także funkcję konfiguratora wysięgnika. Umożliwia to operatorowi wprowadzanie podstawowych parametrów podnoszenia, takich jak obciążenie, promień i wysokość ładunku, a system automatycznie zapewnia optymalne opcje wysięgnika do pracy. Oszczędza to czas i znacznie ułatwia proces konfiguracji. Podobnie jak wszystkie żurawie GMK z CCS, GMK3060L będzie również wyposażony w opcję MAXbase dla zmiennych ustawień wysięgnika i może zwiększać obciążenia w niektórych zakresach roboczych.


GMK3060L jest napędzany przez sześciocylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny Cummins QSL9, o mocy 254 kW (340 KM), zapewniający mniejsze zużycie paliwa. QSL9 łączy w sobie wysoką wytrzymałość ze zwartą budową dla jednego z najlepszych współczynników mocy do masy w swojej klasie i będzie dostępny zarówno w wersjach Euromot III / Tier 3, jak i Euromot V / Tier 4 Final, aby sprostać potrzebom wszystkich rynków. Dźwig będzie zawierał automatyczną skrzynię ZF TraXon, dając 12 biegów do przodu i dwa do tyłu. Żuraw zadebiutuje na stoisku Manitowoc na targach Bauma 2019 w Monachium, w dniach 8-14 kwietnia 2019 r.

 

 

 

Źródło:Manitowoc

 

Zapisz się na newsletter