Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.mobilna aplikacja diagnostyczna od manitowoc www.ballast.pl

 

Manitowoc Cranes ogłosiło wydanie nowej aplikacji na smartfony, która umożliwia szybkie diagnozowanie problemów technicznych w żurawiach tego producenta. Jest to darmowa aplikacja dostępna na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Jej zadaniem jest pomagać w zrozumieniu numerycznych kodów diagnostycznych generowanych przez sterownik żurawia. Manitowoc jest w branży pierwszym producentem, który wprowadza do użytku tego typu aplikację.


W przeszłości w przypadku awarii klienci Manitowoc nie mieli możliwości zrozumienia kodu diagnostycznego, który zgłasza sterownik żurawia. W celu usunięcia awarii konieczne było wezwanie na miejsce technika z odpowiednim wyposażeniem, co wiązało się z dodatkowym czasem straconym na przestój maszyny. Natomiast dzięki nowej aplikacji mobilnej właściciel żurawia może samodzielnie zinterpretować kod diagnostyczny i rozpocząć pracę nad likwidacją problemu.


“Wkraczamy w nową erę obsługi żurawi, w której możemy wykorzystać możliwości urządzeń mobilnych i Manitowoc chce przecierać w tym szlaki” – powiedział John Alexander, Dyrektor sekcji żurawi terenowych, serwisu, szkoleń i telematyki w Manitowoc. „Aplikacja umożliwia dostęp do bazy danych ulokowanej w chmurze, przez co daje szybki dostęp do cennych informacji diagnostycznych, które pomogą w szybszej likwidacji problemu.”


Pierwsza wersja aplikacji obsługuje wszystkie żurawie Grove i Manitowoc wyposażone w system Crane Control System (CCS) oraz żurawie terenowe GMK z systemami ECOS 1 lub ECOS 2. W przyszłości aplikacji będzie obsługiwać także „HDS’y” National Crane.
Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepach App Store i Google Play pod hasłem „Manitowoc Diagnostic Code App”.

 

Źródło: Manitowoc

 

 

Zapisz się na newsletter