Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.cisnienie w oponach zurawia jest rozwiazanie ballast.pl

 

 

Dzięki zastosowaniu technologii Wheely-Safe we ​​flocie żurawi samojezdnych firma Southern Cranes & Access znacznie skróciła przestoje związane z serwisowaniem opon oraz poprawiła bezpieczeństwo pracy. Southern Cranes & Access z West Sussex (Anglia) korzysta z inteligentnego systemu monitorowania ciśnienia w oponach firmy Wheely-Safe (TPMS) działającego w 40 żurawiach samojezdnych.

- Nasze opony przenoszą naprawdę duże obciążenia w żurawiach sześcioosiowych. Wartość każdej opony wynosi około 1200 funtów, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy dbali o nie najlepiej, jak potrafimy – mówi Kelvin Prince, dyrektor Southern Cranes & Access. - System Wheely-Safe jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Od czasu zainstalowania tej technologii zaobserwowaliśmy znaczną redukcję awarii opon w całej flocie, a co najważniejsze, poprawia on bezpieczeństwo naszej pracy. Jeśli wystzreli choćby jedna opona, może to spowodować poważne szkody – dlatego absolutnie konieczne jest, aby mieć pewność, że tak się nie stanie – dodaje.

 

2.cisnienie w oponach zurawia jest rozwiazanie ballast.pl

 

Firma Southern Cranes & Access zamówiła zewnętrzne czujniki TPMS firmy Wheely-Safe, które zastępują nakrętkę zaworu i automatycznie łączą się z odbiornikiem w kabinie. Operatorzy korzystają również z poręcznych przyrządów do sprawdzania ciśnienia i temperatury hamulców Wheely-Safe, a także przyrządów kontrolnych WalkAround do codziennych inspekcji.

- System działa bardzo dobrze i jest naprawdę łatwy w użyciu – dodaje Prince. Kiedy chłopaki sprawdzają ciśnienie rano, nie ma żadnych strat powietrza, proste dotknięcie czujnika mówi im, że opony pracują z ciśnieniem, jakie powinno być. To znacznie ułatwia życie, zanim wyruszą w drogę.

Southern Cranes & Access to firma rodzinna, która rozpoczęła działalność w lipcu 1997 roku. Obecnie posiada jedną z największych i najbardziej wszechstronnych flot maszyn i żurawi na południowym wschodzie Wysp Brytyjskich.

Źródło: Wheely-Safe

Zapisz się na newsletter