Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 3.bauma review vita load navigator ballast.pl

 

 

Vita Load Navigator to produkt rodem z USA. To dzieło start-up’u, dla branży dźwigowej. W największym skrócie Vita Load Navigator jest automatyzowanym zawiesiem z trawersą, które dzięki dwóm pędnikom lotniczym i układowi kontroli zapewnia stałe pozycjonowanie podnoszonego ładunku. Vita Load Navigator wykorzystuje czujniki lotnicze do wykrywania pozycji ładunku, prędkości wiatru i komputer obliczający ponad 1000 danych w każdej sekundzie. Dynamiczne stery strumieniowe o dużej mocy regulują obciążenia w ciągu milisekund z dokładnością do 1° położenia zawiesia z ładunkiem. Jednostką można precyzyjnie sterować za pomocą prostego pilota.

 

1.bauma review vita load navigator ballast.pl

 

Vita Load Navigator ma udźwig 40 ton i pracuje nawet przy prędkości wiatru wynoszącej ponad 13 m/s! Stery strumieniowe uruchamiają się w 0,5 sekundy i osiągają prędkość 14 000 obr./min. Czas pracy sięga 12 godzin (zasilanie akumulatorowe), a czas ładowania baterii to 6 godzin – z dowolnej sieci jednofazowej. Masa własna urządzenia to 2400 kilogramów.

 

2.bauma review vita load navigator ballast.pl

 

Sterowanie odbywa się poprzez antenę LTE, która pobiera bezprzewodowo także aktualizacje oprogramowania. Wzmocniony pilot zgodny z normą IP65 (NEMA 4) jest odporny na trudne warunki pracy. Zasięg połączenia radiowego pilota i urządzenia Vita Load Navigator wynosi 180 metrów.

 

4.bauma review vita load navigator ballast.pl

 

Vita Load Navigator pracuje w trybach czuwania i aktywności. Ponadto można programować pozycje podnoszenia w dowolnym momencie i używać ich do uproszczenia powtarzających się ruchów - za naciśnięciem jednego przycisku.

 

5.bauma review vita load navigator ballast.pl

 

Jakie korzyści niesie stosowanie urządzenia? W trakcie prac dźwigowych każdego roku w USA ginie 25 pracowników. To straty liczone w kwocie 15 miliardów dolarów. Vita Load Navigator znacząco obniża te statystyki, gdyż redukuje urazy spowodowane przez wirujące ładunki o 63%, a śmiertelne przypadki aż o 75%.

Jak działa Vita Load Navigator możecie zobaczyć na poniższych filmach:

 

How Wind Mitigation Can Save Lives
How Wind Mitigation Can Save Lives
Previous Next Play Pause
1
 
The Vita Load Navigator in Nashville, Tennessee
The Vita Load Navigator in Nashville, Tennessee
Previous Next Play Pause
1
 
How a Crane is Built with Load Navigation Technology
How a Crane is Built with Load Navigation Technology
Previous Next Play Pause
1

 

 

 

Grzegorz Teperek, ballast.pl

Zapisz się na newsletter