Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.jeden wciagnik zamiast trzech nowy system liebherr lr 11000 ballast.pl

 

 

Turbina wiatrowa Nordex Delta 4000, o średnicy wirnika 149 metrów, to produkt najnowszej generacji w klasie mocy 4-5 MW. W przeszłości do zainstalowania generatora na wysokości piasty wynoszącej 108 metrów potrzebne były trzy wciągniki - gondola, układ napędowy i piasta były podnoszone oddzielnie i montowane na szczycie wieży. Amerykański specjalista w dziedzinie żurawii, firma Buckner Heavy Lift Cranes pokazała, że prace można wykonać szybciej, łatwiej i bardziej ekonomicznie - za pomocą jednego wciągnika zamiast trzech.

Całość ładunku jest możliwa do podniesienia dzięki nowemu, mocniejszemu układowi wysięgników SL8F2, który Liebherr opracował we współpracy z firmą Buckner, dla żurawia gąsienicowego LR 11000. System może unieść całkowicie zmontowany generator - ósma wersja wysięgnika SL z drugą wersją stałego wysięgnika F zapewnia udźwig 253 ton przy wysokości haka 114 metrów, wystarczającej do uniesienia 230 ton składa się z kompletnego generatora i sprzętu do obsługi ładunków do wysokości piasty 108 metrów. Kolejną zaletą jest to, że montaż gondoli z układem napędowym i piastą na podłożu jest łatwiejszy i bezpieczniejszy niż na dużych wysokościach.

Konfiguracja modelu LR 11000 z SL8F2, dla nowoczesnych turbin wiatrowych na wieżach o wysokości około 100 metrów, jest szczególnie ekonomiczna, ponieważ żuraw może pracować bez "derrick'a". Oszczędza to pracę logistyczną i czas przezbrojenia, ponieważ mniej części musi być transportowanych czy montowanych.

 

 

3.jeden wciagnik zamiast trzech nowy system liebherr lr 11000 ballast.pl

 

Firma Buckner zamontowała pierwszy generator Nordex Delta 4000, który ma być zainstalowany z pojedynczą wciągarką na farmie wiatrowej w północnej Oklahomie w centrum Stanów Zjednoczonych. Żuraw LR 11000 był wyposażony w 108-metrowy wysięgnik SL i stały wysięgnik 12-metrowy. Aż 130 ton balastu centralnego, 250 ton balastu na obrotowej platformie i dalsze 80 ton na przedłużeniu platformy obrotowej, zapewniło wymaganą stabilność do podniesienia ciężaru brutto 230 ton na wysokość 114 metrów. Ta udana premiera oznacza, że ​​ten proces montażu stanie się teraz standardową procedurą dla tej konkretnej turbiny wiatrowej. Pięć z 17 żurawi LR 11000, które Buckner obecnie użytkuje w USA, jest wyposażonych w ten nowy system wysięgnika.

Daniel Ives, Inżynier ds. Wsparcia technicznego w firmie Buckner, wyjaśnia: „Ponieważ jesteśmy przekonani o wydajności nowego systemu SL8F2, zasugerowaliśmy naszemu klientowi, firmie Wanzek Construction, Inc i właścicielowi farmy wiatrowej, Duke Energy Corporation, że powinniśmy podjąć próbę zainstalowania całego generatora na jednym wciągniku. W wyniku możliwych oszczędności kosztów i zmniejszonego ryzyka związanego z wiatrem i pogodą, firma Nordex została również szybko przekonana do opracowania sprzętu do obsługi ładunków tego zadania.”

Przy premierowej budowie uczestniczyło kilka innych żurawi. Teleskopowe żurawie gąsienicowe LTR 1220 były odpowiedzialne za rozładunek komponentów i montaż gondoli, układu napędowego i piasty na poziomie podłoża. Żurawie gąsienicowe Liebherr LR 1500 zainstalowały dolne części wieży za pomocą głównego systemu wysięgnika, a następnie zostały przekształcone w system wysięgnika wychylnego, aby pomóc w instalacji łopat wirnika. Dwie suwnice LR 11000 zainstalowały górne sekcje wieży i generatory.


Źródło: Liebherr

Zapisz się na newsletter