Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.opakowania gabarytow z opakuj.com ballast.pl

 

 

Bardzo często, nieodzownym elementem powodzenia w transporcie ponadnormatywnym jest odpowiednie zabezpieczenie ładunku przed czynnikami zewnętrznymi. O ile maszyny budowlane, z natury są przygotowane do kontaktu z opadami atmosferycznymi, o tyle delikatne urządzenia produkcyjne już niekoniecznie. Stąd spotykane na drogach ponadnormatywne, drewniane pudła z kosztownymi maszynami w środku. Jednak drewno i jego pochodne także mają wady – na przykład małą elastyczność w dopasowaniu do faktycznego obrysu ładunku. Z drugiej strony, zbyt duże opakowanie niesie ze sobą więcej kłopotów i kosztów. A przykrycie towaru zwykłą plandeką nie jest gwarancją dostatecznej ochrony. Czy jest jakieś wyjście? Tak, to specjalne folie termokurczliwe, w których specjalizuje się firma MoviPak Sp. z o.o. - szerzej znana jako Opakuj.com

 

Przedsiębiorstwo powstało w 2012 roku, a od około 2 lat zlecenia wykonuje w całej Europie. Z kolei zabezpieczone przez Opakuj.com towary wysyłane są we wszystkie kierunki świata. O zaletach tej metody z właścicielem Opakuj.com, Panem Mikołajem Dąbkiewiczem, rozmawiał Grzegorz Teperek - redaktor naczelny portalu ballast.pl

 

Gdzie kryje się przewaga tego typu opakowań nad innymi?

 

Folia termokurczliwa, wykorzystywana w procesie pakowania, umożliwia pakowanie bez granic - jesteśmy w stanie zabezpieczyć element każdego gabarytu. Tego rodzaju opakowania stanowią idealne rozwiązanie dla przechowywania, transportu lub zabezpieczenia maszyn, pojazdów czy elementów budowlanych.

 

 

5.opakowania gabarytow z opakuj.com ballast.pl

 

Jakie są ich główne zalety? Jakie są rodzaje?

 

Główną zaletą tego rodzaju opakowania jest jego uniwersalna indywidualność - większość dostępnych na rynku opakowań jest produkowana hurtowo, bez uwzględnienia wymagań klienta. Oferowane przez nas opakowania z folii termokurczliwej wykonywane są przy spełnieniu wszelkich oczekiwań klientów - projektowane kaptury z folii termokurczliwej, idealnie dopasowują się do wielkości i kształtu opakowanego elementu. W naszej ofercie dostępne są opakowania  wykonywane przy użyciu folii białej oraz transparentnej. A przy większych zamówieniach kolor folii może być nawet różowy.

 

2.opakowania gabarytow z opakuj.com ballast.pl

 

Jak słyszę słowo folia, to od razu nasuwa mi się pytanie: a co z ekologią?

 

Nasze opakowania są przyjazne środowisku - dzięki wykorzystaniu materiałów podlegających recyklingowi, folia termokurczliwa LDPE przetwarzana jest na granulat. W przypadku opakowywania elementu o znacznych rozmiarach, folia może  znaleźć zastosowanie wtórne jako plandeka lub tworzywo ochronne. W przypadku braku ponownego wykorzystania jest możliwość odesłania do nas materiału, wystarczy zgłosić taką potrzebę, a my przy sprzedaży przekażemy worek z listem przewozowym do którego później trzeba wsadzić folię i zadzwonić po kuriera.

 

Dobry pomysł – jak z typowym opakowaniem zwrotnym. Kiedy należy stosować tego typu rozwiązania pakerskie?

 

Pakowanie w folię termokurczliwą jest zalecane w celu zapewnienia ochrony podczas transportu, wzmocnienia spójności konstrukcji oraz kompleksowej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Szczelność opakowania gwarantuje estetyczny wygląd produktu. Co więcej, proces obkurczania folii umożliwia opakowanie elementu bez konieczności wykorzystywania dodatkowego miejsca - stanowi to idealne rozwiązanie dla wymagających ochrony produktów, które będą magazynowane. Folia może być świetnym rozwiązaniem przy transporcie lotniczym, jest lekka, i nie zajmuje miejsca, a wiadomo w lotnictwie są to dwa mega drogie czynniki.

Pakowanie Serwerowni
Pakowanie Serwerowni
Previous Next Play Pause
1

 

Tak, to prawda. Ale z pewnością istnieją jakieś ograniczenia. Kiedy nie należy stosować takich opakowań?

 

Jest tylko jeden czynnik który dyskwalifikuje opakowanie, jest to częste otwieranie i zamykanie transportowanego przedmiotu, np. elementy wesołego miasteczka są pakowane w skrzynie. Ponieważ są one rozpakowywane i pakowanie kilka razy w miesiącu tu folia może się nie sprawdzić, aczkolwiek jak najbardziej można jej używać do zabezpieczenia przedmiotu w środku skrzyni. Wówczas bez obkurczania i klejenia folii, wykorzystujemy wtedy tylko gotowy pokrowiec z folii, który chroni przed np. starą przeciekająca skrzynią.

 

A jak duże ładunki można opakować i ile zajmuje to czasu?

 

Folia termokurczliwa umożliwia zapakowanie elementu każdej wielkości. Tego typu opakowania mają zastosowanie w żegludze, transporcie, lotnictwie, budownictwie, zbrojeniówce oraz innych gałęziach przemysłu.  Proces obkurczania folii na elemencie jest prosty i zajmuje niewiele czasu.

 

7.opakowania gabarytow z opakuj.com ballast.pl

 

Jaka jest trwałość i odporność na trudy transportu?

 

Wykorzystywana w procesie pakowania folia o odpowiedniej grubości, zapewnia kompleksowe zabezpieczenie pakowanego elementu. Uzyskana dzięki procesowi obkurczania, szczelność opakowania gwarantuje pełną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz promieniowaniem UV.

 

Chociaż coraz częściej widzimy zafoliowane maszyny czy urządzenia na naczepach niskopodwoziowych pozostaje pytanie o świadomość odbiorców. Z jakimi przypadkami niewiedzy spotykacie się przy składaniu ofert?

 

Duża część osób, po raz pierwszy składających zapytanie, najczęściej posługuje się takim sformułowaniem „czy jesteście w stanie zapakować to lub to?” Domyślam się że nie mają świadomości że każdy gabaryt możemy opakować, to tylko kwestia ustalenia szczegółów projektu.

 

8.opakowania gabarytow z opakuj.com ballast.pl

 

Czego nie rozumieją klienci na etapie przygotowania zabezpieczenia ładunku?

 

Głównie problemem jest zrozumieniem, że jeśli jest wiatr lub deszcz nie ma możliwości opakowania przedmiotu pod gołym niebem; prace muszą być wykonane na hali lub pod dachem, woda uniemożliwia klejenie się materiału, a wiatr kurczenie folii.

 

Myślę, że po pierwszym zleceniu takie kwestie odchodzą na bok, ale z innej beczki: czy nadal pokutuje zasada „cena czyni cuda”?

 

Jeśli dobrze Ciebie zrozumiałem chodzi Ci o to, że jeśli są pieniądze można zrobić wszystko? Tak. Jest wiele możliwości i rozwiązań które są nowe, nieznane a ich wdrożenie jest wydatkiem. Ale najczęściej to się sprawdza, ponieważ w większości przypadków duże przedmioty mają dużą wartość a koszt opakowania jest niczym - w stosunku do uszkodzeń jakie mogą powstać podczas przeładunków i transportu. Nowi klienci już po pierwszym razie wiedzą, że decydując się na folię mogą tylko zyskać.

 

9.opakowania gabarytow z opakuj.com ballast.pl

 

Ostatnio, na jednym z webinarów o transporcie, ważną kwestią – poruszaną przez prelegentów – był czas na podjęcie decyzji o formie opakowania. Na jaki etapie załadowca powinien myśleć o tego typu opakowaniu?

 

Zdarzały się przypadki, że już nawet na początku projektu załadowca planował odpowiednie opakowanie. Mieliśmy też zlecenie, gdzie po przyjeździe okazało się, że uszy przy stalowym elemencie są za małe i suwnica nie mogła go podnieść, a konieczne było zabezpieczenie folią od spodu. Jeśli klient chce opakować szczelnie przedmiot, powinien zaplanować miejsce, sposób manipulacji itp. Jeśli tego nie zrobi  - a konieczne jest szczelne pakowanie - to powstaje problem, czyli większe wydatki i wydłużony czas załadunku/rozładunku a nawet zagrożona terminowość dostawy. Z kolei w procesie samego przewozu wzrasta wtedy prawdopodobieństwo nieszczelności, a przy dłuższych terminach transportu efekt balonu i rozerwania folii.

 

10.opakowania gabarytow z opakuj.com ballast.pl

 

Jakie najbardziej oryginalne ładunki udało się Wam zapakować?

 

Jednym z przykładów realizacji jest zabezpieczenie w folię termokurczliwą hybrydowego pociągu produkcji czołowego lidera rynku, firmy Newag. Innym przykładem jest zlecony przez firmę Climatic, projekt opakowania modułów szpitalnych przy budowie Szpitala Centrum Zdrowia Dziecka.

 

4.opakowania gabarytow z opakuj.com ballast.pl

 

 

Niezłe spektrum ładunków – to robi wrażenie. Obserwując coraz częstsze wykorzystanie tej metody w transporcie wnioskuję, że macie przed sobą fajną przyszłość. Czy są planowane jakieś nowości w ofercie firmy?

 

 

Planujemy powiększyć swoją ofertę o rzadki rodzaj folii. Jest ona maksymalnie gruba, nie pali się i jest dostępna wraz z inhibitorem antykorozji VCI. Na razie tyle.

 

Bardzo dziękuję za rozmowę, a zainteresowanym podajemy kontakt do firmy Opakuj.com:

 

 

  Opakuj.com

MoviPak Sp. z o.o.
NIP:5213902858
02-670 Warszawa
Ul. Puławska 166/172 m46 
Telefon: +48 536-252-262
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Zapisz się na newsletter