Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

1. scania chroni przed kradzieza paliwa ballast.pl 02

 

 

Scania wprowadza nowy system alarmowy chroniący przed kradzieżą paliwa. Rozwiązanie to jest dostępne zarówno dla zbiorników pojedynczych,
i podwójnych.

– Utrata paliwa już sama w sobie jest dużym problemem. Dużo gorsze jest jednak to, że uniemożliwia realizację dostaw zaplanowanych na dany dzień, co dla przewoźnika może wiązać się z nałożeniem kar – mówi Eric Ljunggren, menedżer produktu w Scania.

Jak to działa? Jeżeli poziom paliwa znacznie spadnie lub ktoś manipuluje przy korku wlewu, alarm włącza się i uruchamia syrenę – jak w autoalarmie. Klient otrzyma również e-mail, SMS i powiadomienie w portalu Scania Fleet Management (pakiet „Kontrola”). Jakie to przynosi efekty? Pewien właścicieli floty wyliczył, że skradzione paliwo i związane z tym koszty oznaczają straty na poziomie 12 tys. euro w skali roku. Co gorsza, złodzieje uszkadzają zbiorniki paliwa, co wymaga kosztownych napraw, a pojazd jest wyłączony z eksploatacji.

Alarm Scania odstrasza potencjalnych złodziei. Naklejka na zbiorniku oraz czerwony korek wlewu informują, że zbiornik paliwa jest zabezpieczony.

 

Źródło:Scania

Zapisz się na newsletter