Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

4.michelin x crane ballast.pl

 

 

Opona MICHELIN X-Crane+ jest przeznaczona do żurawi samojezdnych pracujących na budowach oraz drogach publicznych. Dlatego muszą być wyposażone w ogumienie dostosowane do pracy na różnych nawierzchniach. Wytrzymałość opon jest tu szczególnie istotna, ponieważ żurawie charakteryzują się bardzo dużą masą własną (do 200 ton) i dużymi naciskami na oś (do 16 ton), a ponad to poruszają się z prędkością do 80 km/godz.

 

3.michelin x crane ballast.pl

 

Dlatego w oponach MICHELIN X-Crane+ zastosowano asymetryczny wzór bieżnika. Małe klocki w jego środkowej części zwiększają komfort oraz precyzję prowadzenia. Większe klocki po zewnętrznej stronie bieżnika zapewniają trakcję na miękkiej nawierzchni. Opona posiada indeks prędkości F (80 km/godz.), zapewnia krótszą drogę hamowania oraz większą wszechstronność użytkowania.

 

2.michelin x crane ballast.pl

 

Opona MICHELIN X-Crane+ łączy wszystkie zalety poprzedniej generacji opon tego modelu i dodatkowo optymalizuje te parametry. Większa wydajność wzrosła dzięki zastosowaniu nowej mieszanki gumy. MICHELIN X-Crane+ może pracować 20 proc. dłużej, dzięki czemu jej żywotność sięga 10 lat.

 

W produkcji wykorzystano technologię C2, czyli karkas najnowszej generacji, który redukuje nagrzewanie się barków opony, co istotnie wydłuża jej żywotność. Dodatkowo w konstrukcji karkasu użyto stalowego kordu dla zwiększenia wytrzymałości opony.

Dzięki asymetrycznemu bieżnikowi uzyskano zwiększone bezpieczeństwo, ponieważ droga hamowania jest krótsza, a w wyniku poprawionej geometrii powierzchni styku opony z felgą, opony są lepiej osadzone na obręczach.Montaż i demontaż ogumienia jest teraz bezpieczniejszy i szybszy.

 

5.michelin x crane ballast.pl

 

Kolejną zaletą jest większy komfort pracy. Zastosowanie twardszej i równomiernie zużywającej się mieszanki bieżnika zmniejsza natężenie wibracji maszyny. Jest to szczególnie ważne dla komfortu operatora podczas jazdy żurawiem na dłuższych odcinkach.

Opona MICHELIN X-Crane+ jest także trwalsza i może być pogłębiana, co gwarantuje dłuższy czas jej użytkowania, a jednocześnie produkcja tego modelu wymaga użycia mniejszej ilości surowców. Ponad to opony te powstają w zakładach posiadających certyfikat ISO 14001, co oznacza, że zmniejszony wpływ na środowisko naturalne.

 

Opona MICHELIN X-Crane+ jest dostępna w rozmiarach:

 

-385/95 R25

-445/95 R25

-525/80 R25

 

 

Źródło: Michelin

Zapisz się na newsletter