Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.operacja na 12 zurawi ballast.pl

 

 

Aż dwanaście żurawi samojezdnych o udźwigu od 90 do 400 ton wykorzystano do budowy rurociągu w Delft, w Holandii. Żurawie podniosły rurociąg o łącznej długości jednego kilometra, aby ustawić go we właściwej pozycji do wprowadzenia w pod ziemię. Rurociąg stanowi część sieci ciepłowniczej, która jest obecnie rozbudowywana w celu konwersji systemów ciepłowniczych na odnawialne źródła energii.

Przygotowania do projektu „WarmtelinQ” trwały od trzech lat. Ciepło odpadowe pochodzące z przemysłu w porcie w Rotterdamie oraz ze spalarni śmieci zostanie wykorzystane do ogrzewania domów i firm w Holandii Południowej. Rurociąg biegnie z portu w Rotterdamie do Hagi przez Vlaardingen.

 

3.operacja na 12 zurawi ballast.pl

 

4.operacja na 12 zurawi ballast.pl

 

Na jednym końcu 1000-metrowego rurociągu ciepłowniczego zainstalowano głowicę wiertniczą, która pomogła wprowadzić go pod ziemię. Aby tak się stało należało rury ustawić pod odpowiednim kątem – do tego służyła armia 12 żurawi.

 

Źródło: Liebherr

Zapisz się na newsletter