Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1. gigancitransportu logo ballast.pl

 

 

Konkurs Giganci Transportu – organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracodawców Transportu Nienormatywnego OSPTN po raz trzeci – jest uhonorowaniem trudu, jaki firmy włożyły w realizację transportu ładunków nienormatywnych.

Konkurs ESTA Awards of Excellence organizowany od 1976 r, to najbardziej prestiżowy konkurs w branży transportu ciężkiego w całej Europie. Uroczysta gala ESTA Awards, to wieczór wręczenia nagród i również miejsce spotkania ok. 400 osób związanych z transportem ciężkim w Europie. To więc idealna okazja do zaprezentowania swojej firmy na arenie europejskiej wśród gigantów transportowych.


Zachęcamy firmy zrzeszone w OSPTN do wysyłania zgłoszeń konkursowych zarówno do:


1. Konkursu polskiego Giganci Transportu - zgłoś firmę


2. Konkursu europejskiego ESTA Awards - zgłoś firmę


UWAGA, do konkursu europejskiego ESTA Awards można wysłać projekt w języku polskim, więc wystarczy jedno przygotowane zgłoszenie i można wziąć udział w dwóch konkursach. Jedynym warunkiem jest dodanie czterech zdań opisu zgłoszonego transportu w języku angielskim – opis ten zostanie opublikowany, jeśli firma znajdzie się wśród nominowanych do nagrody głównej. Formularz zgłoszeniowy jest plikiem PDF do wypełnienia, który można zapisać i wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez stronę: https://wetransfer.comTermin zgłoszeń: 12 stycznia 2024 r.


Przyszłoroczne wydarzenie będzie miało miejsce 25 kwietnia 2024 r. w paryskim hotelu Hilton Charles De Gaulle.


KATEGORIE KONKURSOWE


można wysłać po 1 zgłoszeniu w dowolnie wybranych 3 kategoriach z 10 opisanych poniżej:


1. Praca przy użyciu teleskopowego żurawia samojezdnego do 120 t
2. Praca przy użyciu teleskopowego żurawia samojezdnego powyżej 120 t
3. Praca przy użyciu żurawia z wysięgnikiem kratowym
4. Transport do 120 t
5. Transport powyżej 120 t
6. Połączone techniki transportowe
7. Rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo w transporcie ponadnormatywnym
8. Projekt dot. innowacji – z myślą o użytkowniku końcowym lub w odniesieniu do producentów sprzętu
9. Praca przy użyciu samojezdnej platformy modułowej
10. Projekt dot. szkoleń pracowników lub praktyk zawodowychPolskie firmy również mogą poszczycić się wygraną w konkursie ESTA AWARDS. W 2018 r. firma MTD Skuratowicz zajęła 1. miejsce w kategorii „Transport powyżej 120 ton” za transport reaktora o wadze 304 t. Rok później w kategorii „Transport do 120 ton” wygrała firma Ol-trans z projektem transportu 26-metrowej choinki z Polski do Watykanu. W 2023 r. ponownie triumfowała firma MTD Skuratowicz za transport elementów maszyny TBM.

 

Źródło: OSPTN

Zapisz się na newsletter