Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.iveco edaily jako ciagnik balastowy ballast.pl

 

Całkowicie elektryczny pojazd IVECO eDAILY – w wersji 3,5-tonowej – zdobył oficjalny tytuł ŚWIATOWEGO REKORDU GUINNESSA™ za „największą masę ciągniętą przez elektryczny samochód dostawczy”. Ten wyczyn to sprawka 140-kilowatowego układu napędowego eDAILY (z napędem na tylne koła) i momentu obrotowego 400 Nm. w dniu 20 czerwca eDAILY został sparowany z ciągnikiem IVECO X-Way Strator z naczepą, która została załadowana koparką o masie ponad 50 ton i dodatkiem kolejnych 7 ton balastu. W pełni załadowany zestaw został nastepnie połaczony z wywrotką IVECO X-Way 8x4 oraz lotniskowym wozem strażackim. W sumie "pociąg" ważył 153,58 tony.

 

1.iveco edaily jako ciagnik balastowy ballast.pl

 

Po ruszeniu eDAILY jechał ze stałą prędkością po 30-metrowym torze i przekroczył linię mety przed kontrolerami GUINNESS WORLD RECORDS™, aby pobić imponujący rekord. Podczas holowania wykorzystano tryb „hi-power” transportera, który jest standardowym wyposażeniem wszystkich eDAILY, co zapewnia w pełni elektrycznemu pojazdowi dodatkową moc w wymagających sytuacjach. Aktualny, najsilniejszy człowiek w Wielkiej Brytanii - Adam Bishop - prowadził ten imponujący pociąg drogowy eDAILY i pobił rekord świata.

 

3.iveco edaily jako ciagnik balastowy ballast.pl

 

- IVECO eDAILY przeszedł do historii i dostarczył kolejnego dowodu swojej siły, trwałości i wyjątkowych możliwości. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, ponieważ dowodzi to, że eDAILY jest w stanie przekraczać granice, wyprzedzać tradycyjne pojazdy elektryczne i umożliwiać naszym klientom bezkompromisową transformację energetyczną – mówi Anders Nilsson, dyrektor sprzedaży IVECO Sweden AB.

 

Źródło: Iveco

Zapisz się na newsletter