Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.najciezszy transport na swiecie scheuerle przewozi 7500 ton ballast.pl

 

 

Ze względu na chińskie przepisy, dotyczące ochrony środowiska, zaangażowano firmę Sinotrans Heavy-Lift Co. aby przemieścić 7500-tonowy hotel o… 500 metrów! Operacja miała miejsce w mieście Sanya, w prowincji Hainan

Ze względu na dużą masę jednostkową zlecenie wymagało nie tylko dużej liczby osi SPMT, ale także spójnego sterowania elektronicznego ze względu na nierównomierny rozkład obciążeń. Hotel przemieszczał się na 254 liniach osiowych, zasilanych łącznie z 15 jednostek Power Pack (PPU).

 

2.najciezszy transport na swiecie scheuerle przewozi 7500 ton ballast.pl

 

3.najciezszy transport na swiecie scheuerle przewozi 7500 ton ballast.pl

 

4.najciezszy transport na swiecie scheuerle przewozi 7500 ton ballast.pl

 

5.najciezszy transport na swiecie scheuerle przewozi 7500 ton ballast.pl

 

Ładunek mierzył 90 metrów długości i 35 metrów szerokości oraz wysokość 20 metrów. Hotel należało obrócić o 63 stopnie, a następnie - podczas transportu - ponownie o 63 stopnie w drugą stronę, aby dotrzeć do nowej lokalizacji.

Sinotrans Heavy-Lift Co. połączyła samojezdne transportery platformy SPMT marki TII Scheuerle pod różnymi kątami względem siebie, tworząc kombinację w kształcie wachlarza. Zapewniło to dużą nośność oraz dobrą synchronizację poszczególnych modułów. Przeniesienie budynku zajęło ekipie Sinotrans osiem godzin. Był to, jak do tej pory, największy transport budynku na świecie. 

 

6.najciezszy transport na swiecie scheuerle przewozi 7500 ton ballast.pl

 

7.najciezszy transport na swiecie scheuerle przewozi 7500 ton ballast.pl

 

Sinotrans jest wieloletnim klientem TII Scheuerle i utrzymuje flotę składającą się z 60 własnych modułów tej marki. Do operacji sprowadzono także SPMT ze wspólnego przedsięwzięcia Sinotrans i Sarens Logistics Co. oraz innych partnerów. TII Scheuerle oferuje także dostęp do modułów w formie wynajmu i to w różnych lokalizacjach naszego globu. A dzięki przemyślanej konstrukcji SPMT od Scheuerle są ze sobą w pełni kompatybilne.

 

 

Źródło: TII Scheuerle

Zapisz się na newsletter