Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

5.bauma review sennebogen ballast.pl

 

Stoisko firmy Sennebogen na targach Bauma w tym roku było szczelnie wypełnione zielonymi maszynami. Sekcja żurawi liczyła 3 modele. Pierwszym, był gąsienicowy, 50-tonowy 653 Electro Battery. Żuraw, dzięki systemowi Dual Power Management, może wykonywać pracę zarówno na zasilaniu bateryjnym, jak i sieciowym. Elastyczna możliwość ładowania z konwencjonalnych gniazdek przemysłowych, mniejsze nakłady pracy serwisowej i większy komfort pracowników, którzy doceniają nie tylko wyjątkową czułość, ale także zmniejszony hałas i wibracje maszyn – to główne jego zalety. 653E wyposazono w wysięgnik o długosci 30,4 m plus 13-metrowego "jiba". Energia z 210-kilowatogodzinowej baterii litowo-jonowej zasila 130-kilowatowy silnik.

 

1.bauma review sennebogen ballast.pl

 

2.bauma review sennebogen ballast.pl

 

6.bauma review sennebogen ballast.pl

Oprócz żurawia gąsienicowego Sennebogen 5500 G o udźwigu 200 ton, zaprezentowano teleskopowy, 100-tonowy model Sennebogen 6103 E, który niedawno pojawił się na rynku. Model 5500G charakteryzuje się długim wysięgnikiem kratownicowym (104m), silnikiem o mocy 283 kW oraz bogatą gamą innych wysięgników do wyboru. Z kolei Sennebogen 6103E o udźwigu 100 ton wyposażono w teleskopowy wysięgnik o długosci 47 metrów + 15-metrowego "bociana". Zaawansowana konstrukcja wysięgnika jest lekka i stabilna, a srodek ciężkości maszyny wypada niżej. To zasługa rozwiązania Pin-Boom. Jak ono działa? Pokazuje to poniższe wideo:

 

The Pin Boom telescoping system - SENNEBOGEN 6103 E (German)
The Pin Boom telescoping system - SENNEBOGEN 6103 E (German)
Previous Next Play Pause
1
 

Ponad to na stoisku Sennebogen można było zobaczyć z bliska nowe kabiny Maxcab i Portcab - nie tylko na maszynach, ale jako oddzielne eksponaty na stoisku targowym lub przez okulary wirtualnej rzeczywistości.

 

4.bauma review sennebogen ballast.pl

 

10.bauma review sennebogen ballast.pl

 

9.bauma review sennebogen ballast.pl

 

Na stoisku można było również poznać oprogramowanie telematyczne SENtrack pozwalające oszczędzać koszty i energię oraz umożliwiając operatorom obserwowanie wszystkich kluczowych danych. Widoczna w różnych miejscach zielona 70-tka to liczba lat funkcjonowania marki Sennebogen. 

 

Źródło: Sennebogen, Grzegorz Teperek - ballast.pl

Zapisz się na newsletter