Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 1.pierwsza kobieta z licencja ecol ballast.pl

 

 

Pierwszą kobietę posiadającą licencję ECOL uprawniającą do pracy na żurawiach jest Kelly Doruijter z miasta Spijkenisse w Holandii. Pani Doruijter pracuje w firmie Mammoet od kwietnia 2021 roku. Wcześniej pracowała jako hakowy i szkoliła się w wewnętrznej akademii operatorów Mammoet. Kelly Doruijter służyła także jako sierżant w armii holenderskiej oraz operator suwnicy mostowej m.in. porcie w Rotterdamie.

- Jeśli ten zawód ci odpowiada, jako kobiecie: idź! Myślę, że musisz być niezależna jako osoba i mieć zdrową dawkę pewności siebie. Pomaga również, jeśli masz trochę umiejętności werbalnych, aby w razie potrzeby postawić się kolegom - mówi Kelly. Zapytana, jak to jest pracować w środowisku, które jest w przeważającej mierze męskie, dodała: Byłam już przyzwyczajona do pracy z kolegami z portu, którzy stanowili 95% kadry - z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie jest to problemem, jeśli potrafisz obronić swoją pracę, a także zabrać głos, jeśli to konieczne. Oznacza to, że nie należy stać z boku, gdy trzeba zrobić coś trudnego, nie jęczeć, że się boisz i złamiesz paznokieć - po prostu pracujesz z mężczyznami. I to jest doceniane. A przez te wszystkie lata nigdy nie zwrócono się do mnie w nieprzyjazny sposób.

Teraz Kelly Doruijter ma kwalifikacje i nie może się doczekać przyszłych zadań, a zdecydowanie preferuje pracę z mobilnymi żurawiami wieżowymi. - Wolę takie głównie ze względu na to, że są używane na budowach, a mniej w przemyśle. Lubię różnorodność pracy każdego dnia - wyjaśnia.

Obecnie każde państwo członkowskie UE ma własne zasady dotyczące kompetencji zawodowych i certyfikacji operatorów żurawi. Różnice mogą prowadzić do zamieszania, negatywnie wpływać na bezpieczeństwo, a także utrudniać mobilność operatorów w Europie. Z tego powodu ECOL jest zaangażowany w rozwój systemu optymalnej kwalifikacji kadr w Europie. ECOL jest organizacją non-profit, zgodnie z prawem holenderskim i zarządzaną przez radę nadzorczą składającą się z przedstawicieli użytkowników producentów żurawi oraz związków zawodowych operatorów.

 

3.pierwsza kobieta z licencja ecol ballast.pl

 

Ambicją ECOL jest:

 

- umożliwić każdemu operatorowi w Europie wykazanie, że spełnia minimalne wymagania branży.

- umożliwić każdemu operatorowi wykonywanie swojego zawodu w dowolnym państwie członkowskim Europy, bez konieczności uczestniczenia w wielu niepotrzebnych sesjach przekwalifikowujących i egzaminacyjnych.

- zapewnienić każdemu pracodawcy ocenę kwalifikacji i doświadczenia każdego operatora ubiegającego się o dane stanowisko.

- zagwarantować każdemu kierownikowi budowy lub zakładu sprawdzenie kwalifikacji i doświadczenia każdego operatora, który wchodzi na jego plac budowy lub do przedsiębiorstwa.

 

ECOL jest europejską licencją dla operatorów żurawi honorowaną w 4 krajach (w Belgii, Kanadzie, Danii i Niderlandach). Obecnie trwają rozmowy nad wprowadzeniem ECOL w Niemczech, Irlandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. System ECOL to obecnie 125 licencji operatorów, instruktorów i egzaminatorów.

 

Źródło: ECOL

Zapisz się na newsletter