Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 3.gabaryty buduja magazyn ballast.pl

 

 

W imieniu Adolf Würth GmbH & Co. KG firma Kardex Mlog rozbudowała istniejący 3-rzędowy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania w Künzelsau-Gaisbach o 4 kolejne linie. Projekt o wartości 7,1 miliona euro, stworzył około 12 000 dodatkowych miejsc paletowych. Inwestycja obejmowała także ciekawą operację logistyczno-montażową.

 

1.gabaryty buduja magazyn ballast.pl

 

9.gabaryty buduja magazyn ballast.pl

 

Oddział w Künzelsau-Gaisbach, ze względu na skuteczną strategię wzrostu, musiał być kilkakrotnie rozbudowywany. W 2018 roku 3-korytarzowy automatyczny magazyn wysokiego składowania, w północnym centrum dystrybucyjnym, osiągnął swoje granice wydajności. Konieczna była rozbudowa. Wymagany do tego budynek powstał obok istniejącego magazynu dzięki firmie Kardex Mlog.

 

7.gabaryty buduja magazyn ballast.pl

 

Firma Kardex Mlog zbudowała, dostarczyła i zainstalowała 4 maszyny magazynujące i pobierające (SRM) typu MSingle B 1200. Bardzo ciekawie wyglądała operacja zamontowania długich elementów systemu logistycznego.

 

2.gabaryty buduja magazyn ballast.pl

 

4.gabaryty buduja magazyn ballast.pl

 

Układnice jednokolumnowe zostały wprowadzone przez otwór w dachu. Urządzenia posiadają, mają długość 35,5 m, która po zamontowaniu zamieniła się na wysokość.

 

5.gabaryty buduja magazyn ballast.pl

 

6.gabaryty buduja magazyn ballast.pl

 

8.gabaryty buduja magazyn ballast.pl

 

Ładunek podjęły dwa żurawie, po czym został on spionizowany przez jeden z nich. Kolejnym krokiem był „rozwód” z drugim żurawiem i wprowadzenie elementu przez wspomnianą dziurę w dachu magazynu wysokiego składowania.  

 

 

Źródło: Kardex Mlog

Zapisz się na newsletter