Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

3.sennebogen sam produkuje sam buduje ballast.pl wynik

 

 

Budowa Centrum Obsługi Klienta Sennebogen w Steinach (Straubing) nabiera coraz wyraźniejszego kształtu. Zaledwie kilka miesięcy po położeniu kamienia węgielnego kończy się kolejny ważny etap budowy. Żuraw gąsienicowy Sennebogen 5500 E o masie 180 ton (dostarczony przez własną wypożyczalnię producenta), który jest używany do montażu elementów żelbetonowych, zapewnia imponującą wydajność.

Od początku budowy w/w żuraw pełni funkcję pick & carry. Jest to możliwe, ponieważ wszystkie modele gąsienicowe dostarczone przez własną wypożyczalnię mogą poruszać się po placu budowy nawet z 90% maksymalnym obciążeniem haka. W trakcie prac 5500 E podejmuje różnorodne zadania, w tym układanie prefabrykowanych betonowych paneli ściennych i warstwowych barier przeciwmrozowych, a w niektórych przypadkach również montaż płyt półfabrykatów i innych prac konstrukcyjnych. 

 

1.sennebogen sam produkuje sam buduje ballast.pl wynik

 

Jedną z głównych prac było posadowienie żelbetowych kolumn wieży magazynowej, które mają ponad 27 m wysokości. Ważne było również uwzględnienie warunków gruntowych tego placu budowy. Nie tylko podmokły teren, na którym znajduje się plac budowy, jest trudny, ale także duży ruch maszyn budowlanych. Jednak dzięki dużej powierzchni gąsienic, które są wyposażone w sekcje o szerokości 1200 mm, gwarantowany jest niski nacisk na podłoże, dzięki czemu żuraw można bezpiecznie przemieszczać nawet przy najdłuższej konfiguracji wysięgnika głównego wynoszącej 74,7 m.

 

2.sennebogen sam produkuje sam buduje ballast.pl wynik

 

Kolejnym etapem budowy była instalacja zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania. Właściwie to zrobotyzowana maszyna o długości 25 metrów i masie 12 ton, która musi znaleźć sie wewnątrz magazynu przed jego zabudowaniem. Oprócz znacznej wysokości samej konstrukcji, wszystkie elementy układnicy muszą zostać przetransportowane na odległość ponad 34 m przez bezpośrednio przylegającą, dolną część budynku przez otwór o szerokości zaledwie 2,2 m. Na szczęście nawet tak trudne operacje można bez problemu pokonać dzięki czułemu sterowaniu żurawiem gąsienicowym Sennebogen.

 

Źródło: Sennebogen

Zapisz się na newsletter