Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.jacht na drodze ballast.pl

 

 

Piękny, 58-metrowy, mega-jacht niedawno przemieszczał się drogami u ulicami włoskiego miasta w Piza. Za spektakularny projekt odpowiadała firma TER Srl, członek grupy Piccini. TER jest specjalistą w obsłudze najbardziej znanych megajachtów „Made in Italy”. Wykorzystano samobieżne moduły transportowe firmy Cometto. TER musiał przetransportować imponujący ładunek na odległość ponad 5 kilometrów, z jednego do drugiego zakładu produkcji jachtów.

 

3.jacht na drodze ballast.pl

 

 

4.jacht na drodze ballast.pl

 

Ładunek ważył 650 ton, co wymagało odpowiednich środków transportu. W sumie zastosowano 16 linii osi SPMT o nośności 48 t oraz cztery agregaty Power Pack o mocy 110 kW. Aby osiągnąć doskonałą stabilność i rozłożenie ładunku, konwój ustawiono w specjalnej konfiguracji - 4 moduły znajdowały się po obu stronach kilu, dwa z przodu i dwa z tyłu. Zadanie transportowe udało się wykonać bez problemów.


Źródło:Cometto

Zapisz się na newsletter