Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 10.10 lat doll panther ballast.pl

 

 

Rodzina naczep DOLL Panther świętuje swoje 10-lecie. Światowa premiera tych pojazdów miała miejsce na targach Bauma 2010. Po debiucie nastąpiła historia sukcesu, która trwa do dziś. Z okazji 10. rocznicy serii DOLL Fahrzeugbau GmbH wprowadza różnorodny program działań. Zaczyna się od kampanii online, zanim latem zostanie otwarty nowy rozdział w historii z kolejnym, nowym produktem.

 

1.10 lat doll panther ballast.pl

 

„DOLL Panther, rewolucja w technologii podwozia” była nagłówkiem premiery w 2010 roku. Począwszy od pierwszych szkiców projektowych skupiono się na wytrzymałej i nie wymagającej konserwacji konstrukcji osi, w połączeniu z dużą ładownością, niskimi wysokościami załadunku i najlepszymi możliwymi właściwościami jezdnymi. Koncepcja, która była całkowicie przekonująca klientów: obecnie w użyciu jest już ponad 6500 osi naczep z „kotkiem” w logo.

 

2.10 lat doll panther ballast.pl

 

Sercem naczep niskopodwoziowych panther od samego początku było podwozie, z dzielonymi, hydraulicznie zawieszonymi i sterowanymi 12-tonowymi osiami, z niezależnym zawieszeniem kół. Oprócz wyjątkowo dobrych właściwości jezdnych przy niskim zużyciu opon, wyjątkowej stabilności i skoku zawieszenia wynoszącym 315 milimetrów, jest jeszcze jedna zaleta, której nie należy lekceważyć - opony bliźniacze można bez problemu wymieniać, dzięki funkcji podnoszenia osi bez dodatkowej pomocy.

 

3.10 lat doll panther ballast.pl

 

DOLL jest nie tylko liderem innowacji pod względem „żelaza”, ale także pod względem oprogramowania, które tym „żelazem” steruje. Wózki dla Panther są teraz standardowo wyposażone w sterowanie DOLLtronic, którą firma (jako pierwsz)a wprowadziła na rynek pojazdów tej formie. Wszystkie funkcje naczepy można realizować za pomocą oddzielnych klawiatur z tyłu i na „gęsiej szyi”, a także drogą radiową. Dzięki informacjom zwrotnym na wyświetlaczu pilota, kierowca może monitorować z dowolnej pozycji, oszczędza czas podczas załadunku i rozładunku oraz musi wsiadać i wysiadać z kabiny rzadziej. Dzięki komputerowej koncepcji sterowania opartej na magistrali CAN wszystkie pozycje są stale monitorowane, a poziomy jazdy można również zmieniać podczas ruchu. Zintegrowana jest również „funkcja poziomnicy” zapewniająca stały pułap jazdy na zboczach.

 

9.10 lat doll panther ballast.pl

 

Z DOLL tronic współpracuje elektroniczny system śledzenia pozycji (EEP), który określa kąt skrętu osi podwozia i dostosowuje je do prawidłowego ruchu po linii prostej - automatycznie i w dowolnym położeniu naczepy. Irytujące prostowanie zestawu po każdym procesie skrętu należy już do przeszłości.

 

5.10 lat doll panther ballast.pl

 

System zarządzania naczepą DOLL connect oparty jest również na czujnikach DOLL tronic. DOLL connect rejestruje wszystkie dostępne dane pojazdu, takie jak obciążenie osi, ciśnienie w oponach, położenie poziomu platformy i układ kierowniczy. System przesyła również komunikaty o błędach z centralnego układu smarowania i monitoruje położenie ramp, przesunięcia poprzecznego i blokowania ramy głównej. Wszystkie informacje są wyraźnie widoczne na wyświetlaczu pilota zdalnego sterowania.

 

6.10 lat doll panther ballast.pl

 

Wszystkie innowacyjne i sprawdzone komponenty sterowania i czujników zapewniają maksymalną łatwość użytkowania, wysokie bezpieczeństwo jazdy oraz bardzo niskie koszty utrzymania. Co ważne: DOLL udziela pięcioletniej gwarancji na wszystkie elementy podwozia Panther oraz elementy ramy.

 

7.10 lat doll panther ballast.pl

 

Zalety naczep serii DOLL Panther:

• Podwozia z dzielonymi osiami i niezależnym zawieszeniem kół, obciążenie osi 12 t

• Zawieszenie hydrauliczne z oddzielnymi obwodami hydraulicznymi

• Hydrauliczne wymuszone sterowanie wszystkimi osiami, kąt skrętu do 55 stopni

• Podstawowa wysokość jazdy 850 mm z całkowitym skokiem 315 mm (-70 / + 245 mm)

• Najniższa wysokość załadunku przy ugięciu 70 mm: 780 mm

 

8.10 lat doll panther ballast.pl

 

• Płynnie regulowane poziomy jazdy, również lewa i prawa strona niezależnie od siebie („funkcja poziomicy”)

• Obsługa wszystkich funkcji naczepy za pomocą klawiatur na łabędziej szyi i podwoziu tylnych osi

 

12.10 lat doll panther ballast.pl

 

• DOLL tronic można zaprogramować do czterech wysokości jazdy i sterować nimi za pomocą pilota radiowego nawet podczas jazdy

• Brak bocznego nachylenia podczas wchodzenia w zakręt, niezależnie od wysokości jazdy i kąta skrętu

• Zmniejszony ciężar własny dzięki dużym przekrojom ramy

 

11.10 lat doll panther ballast.pl

 

• Pojedyncza, podwójna, potrójna, a nawet poczwórna opcja teleskopowania naczepy

• Różnorodne konfiguracje, różne gęsie szyje oraz dodatki, a także różne platformy

• Każda oś (opcjonalnie) z funkcją podnoszenia

 

DOLL panther Jubiläum: 10 Jahre Original
DOLL panther Jubiläum: 10 Jahre Original
Previous Next Play Pause
1

 

Życzymy kolejnych sukcesów firmie DOLL i jej klientom!

 

Źródło: Doll

Zapisz się na newsletter