Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

5.sisu skonczylo 89 lat ballast.pl

 

 

Producent ciężarówek SISU wystartował 1 kwietnia 1931 roku, kiedy Ministerstwo Handlu i Przemysłu zatwierdziło statut Oy Suomen Autoteollisuus Ab.

 

6.sisu skonczylo 89 lat ballast.pl

 

Podczas 89-letniej historii pojazdy Sisu powstawały zarówno w Helsinkach, jak i w Karis (fin.Karjaa), gdzie produkcja trwa nadal.Z Helsinek fabryka została przeniesiona do Karis w 1944 roku.

 

 

7.sisu skonczylo 89 lat ballast.pl

 

W 1946 roku w fabryce rozpoczęła się produkcja nadwozi autobusowych, tramwajowych i sprzętu kolejowego. Natomiast produkcja ciężarówek pod nowym adresem ruszyła w 1950 roku.

 

4.sisu skonczylo 89 lat ballast.pl

 

Łatwo więc obliczyć, że fabryka Karjaa ma już 70-letnią tradycję w produkcji fińskich ciężarówek SISU, w tym kilku zacnych modeli dla transportu ponadnormatywnego.

 

2.sisu skonczylo 89 lat ballast.pl

 

Pomimo kilku zawirowań w historii marki udało się jej przetrwać i nadal oferować unikalne w skali Europy pojazdy - z natury przystosowane do pracy w klimacie zbliżonym do arktycznego. 

 

3.sisu skonczylo 89 lat ballast.pl

 

Firmie Oy Sisu Auto Ab gratulujemy sisu, czyli fińskiej determinacji, odwagi i siły woli.


Źródło: SISU/ballast.pl

Zapisz się na newsletter