Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

3. przyczepa scheuerle sprawna od 56 lat ballast.pl

 

 

W latach 1964–2000 firma E. Flückiger AG do transportu maszyn budowlanych używała przyczepy niskopodłogowej Scheuerle. Co ciekawe, w pełni odnowiony, solidny pojazd niskopodwoziowy jest nadal w ruchu 56 lat później i wyraźnie pokazuje, jak trwała i solidna jest technologia „Made in Pfedelbach”.

W 1964 r. Fritz Flückiger, ówczesny szef E. Flückiger AG (FLAG) z siedzibą w Rothrist (w szwajcarskim kantonie Argowia), kupił przyczepę niskopodwoziową Scheuerle T3641L, obecnie spółki zależnej Transporter Industry International Group. W tym czasie firma FLAG specjalizowała się w handlu i recyklingu złomu żelaznego, a także w pracach ziemnych. Pojazdem z zakładu produkcyjnego w Pfedelbach szwajcarska firma transportowa przetransportowała pojazdy budowlane do wielu miejsc docelowych. Do 2000 roku naczepa niskopodwoziowa Scheuerle niezawodnie spełniała swoje zadanie w branży budowlanej i utylizacji odpadów.

Po imponujących 36 latach Heinrich „Heini” Flückiger - syn Fritza Flückigera, który przejął kierowanie FLAG, ten pojazd na zasłużoną emeryturę, ale nie na złom czy na straty. Dlaczego? „Naczepa niskopodwoziowa Scheuerle to wyjątkowo wytrzymały pojazd” mówił dyrektor E. Flückiger AG. Dlatego zaparkował go w bezpiecznym miejscu: w magazynie w Rothrist. Przez długi czas marzył o przywróceniu pojazdu do dawnej świetności. Jednak zarządzanie firmą, która obecnie liczy 85 pracowników, uniemożliwiło przedsiębiorcy podjęcie działań konserwatorskich.

 

 

2. przyczepa scheuerle sprawna od 56 lat ballast.pl

 


Dlatego dwie córki Heiniego Flückigera postanowiły zrealizować wielkie pragnienie ojca, by przywrócić przyczepę, ciągnik oraz ładunek do stanu pierwotnego. Rekonstrukcja musiała odbywać się w tajemnicy. Gdy Heini Flückinger wyjeżdżał na dłuższy urlop, córki zmobilizowały specjalistów we własnych warsztatach firmy. Tutaj przyczepa została całkowicie odnowiona, a szczególną uwagę zwrócono na szczegóły. Silnie zmotywowani pracownicy FLAG potrzebowali mniej niż dwa miesiące, aby rozebrać pojazd, a następnie przywrócić go do stanu, w jakim znajdował się w momencie dostawy.

 

Zespół remontowy odrestaurował również ciągnik siodłowy, Saurer D330BN 4x4, który został zbudowany w 1981 roku, a także ładunek - amerykańską koparkę gąsienicową Link-Belt wyprodukowaną w 1966 roku. Teraz przyczepa, ciągnik i maszyna są gotowe do nowej pracy. Heini Flückinger planuje regularnie uczestniczyć w wydarzeniach dla zabytkowych pojazdów użytkowych, aby zaprezentować swoją własną, ale historyczną kombinację pojazdów. Na pierwszym miejscu znajduje się Weiach Historik - spotkanie poświęcone historycznym maszynom budowlanym i wywrotkom w dniach 23 i 24 maja 2020 r. Tutaj wszyscy fani weteranów pojazdów użytkowych mogą przekonać się, jak wytrzymała jest przyczepa niskopodwoziowa Scheuerle.

 

E. Flückiger AG (FLAG) to rodzinna firma prowadzona przez czwartą generację Flückigerów, w Rothrist, w szwajcarskim kantonie Argowia. Firma została założona w 1924 r. przez Ernsta Flückigera-Brechbühlera i początkowo była nastawiona na handel złomem. Z czasem FLAG stopniowo poszerzała swoje kompetencje. Obecnie firma zajmuje się recyklingiem złomu metali, recyklingiem przemysłowym i komunalnym, utylizacją urządzeń chłodzących, złomem elektrycznym i elektronicznym, a także gruzem budowlanym, mechanicznym wykonaniem robót ziemnych, rozbiórką budynków i obiektów przemysłowych, a także transportem i recyklingiem złomu, wraz z usługami transportowymi i sprzątaniem ulic. FLAG jest częścią grupy Flückiger, która obejmuje spółki Metallia AG (Olten), MTR Tief und Rückbau AG (Pratteln) i Sobag Fahrzeugbau AG (Rothrist).

 


Źródło: TII Group/Zdjęcia:Roland Schöni/FLAG

Zapisz się na newsletter