Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.scania zmienia nazwe ballast.pl

 

 

Scania zmienia nazwę handlową swoich rodziny kabin S. Zamiast litery S, po której pojawia się moc silnika w koniach mechanicznych, od teraz będzie odwrotnie. Na przykład 450 S lub 730 S. Zmiana dotyczy tylko kabin sypialnych Scania S z płaską podłogą. Powodem zmiany jest umowa z Daimler AG, spółką-matką Mercedes-Benz.

Stosowany dotychczas sposób nazywania pojazdów Scania według rodzaju kabiny, pojawił się w 2004 r. wraz z wprowadzeniem pojazdów typu PGR. Nowa nazwa handlowej dla kabin S, z podaną jako pierwszą wartością mocy silnika, zostanie wprowadzona do pojazdów z kabiną S zamawianych od grudnia 2019 r i nie wpłynie na nazwę pozostałych pojazdów Scania.

– Wprowadzając tę zmianę wykonujemy postanowienia umowy, którą zawarliśmy z firmą Daimler. Pragniemy chronić nasze marki, dlatego uznając długą historię samochodów osobowych klasy S należących do Daimler, zmieniamy nazwę handlową pojazdów Scania S – komentuje Alexander Vlaskamp, Senior Vice President Scania Trucks.

 

 

Źródło: Scania

Zapisz się na newsletter