Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.liebherr zdobywa nagrode esta ballast.pl

 

 

W dniu 11 kwietnia, w Monachium, ogłoszono zwycięzców ESTA Awards of Excellence w różnych kategoriach. Koncern Liebherr wygrał w kategorii "Bezpieczeństwo" za innowacyjny system prowadzenia pojedynczej linii (SLGS). SLGS sprawia, że ​​proces instalacji łopat turbin wiatrowych jest bezpieczniejszy, bardziej ekonomiczny i w wielu przypadkach bardziej ekologiczny. O tym nowym rozwiązaniu pisaliśmy tutaj.

 

3.liebherr zdobywa nagrode esta ballast.pl

 

Dotychczas aby ustabilizować długie łopaty na wietrze, pomocnicy musieli stosować różne metody - w niektórych przypadkach nawet wciągarki linowe, aby skutecznie sterować ładunkiem za pomocą długich lin. Wymagało to dużej przestrzeni na ziemi, ponieważ potrzebna siła może być generowana tylko wtedy, gdy liny są rozpięte na odpowiednio niskim kątem.

 

6.liebherr zdobywa nagrode esta ballast.pl

 

W przypadku wznoszenia turbin wiatrowych na obszarach leśnych oznacza to, że trzeba wyciąć więcej drzew, niż wymagałyby tego same rozmiary elementów składowych żurawia i turbiny. Nie ma takich problemów, jeśli jest zastosowany SLGS, ponieważ łopaty są stabilizowane na wietrze przez główny wysięgnik żurawia.

 

4.liebherr zdobywa nagrode esta ballast.pl

 

Jednoprzewodowy system prowadzenia jest przymocowany do głównego wysięgnika po stronie zwróconej do ładunku. Lina jest zamocowana jest na górze głowicy wysięgnika i naprężona za pomocą wciągarki linowej, poniżej w części obrotowej. W trakcie podnoszenia koło linowe (z dwoma połączeniami z zewnętrznymi częściami jarzma łopaty wirnika) biegnie wzdłuż liny wysięgnika.Dzięki własnemu zasilaniu w jarzmie, dwa połączenia z SGLS są napięte tak, że łopata jest stabilizowana na wietrze i może być również przemieszczana pod odpowiednim kątem do instalacji w piaście. Ponieważ pozioma siła działająca na skrzydło przez główny wysięgnik jest wyrównana, SLGS znacznie poprawia kontrolę obciążenia podczas instalacji.

 

5.liebherr zdobywa nagrode esta ballast.pl

 

Nagroda ESTA jest najważniejszą europejską nagrodą w branży dźwigów i transportu, i jest przyznawana w różnych kategoriach - w zakresie bezpieczeństwa, innowacji, technologii i ładowności. 


Źródło: Liebherr/ballast.pl

Zapisz się na newsletter