Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

terex sprzedaje demaga do tadano

 

 

 

Terex Corporation ogłosiła wczoraj, że zgodziła się sprzedać swoją firmę Demag® Mobile Cranes firmie Tadano Ltd. za kwotę około 215 milionów dolarów. Firma Demag® Mobile Cranes produkuje i sprzedaje żurawie terenowe i duże żurawie gąsienicowe. Zawarte transakcje obejmują zakłady produkcyjne w Zweibrucken w Niemczech oraz wiele punktów sprzedaży i serwisowania. Sprzedaż, która podlega zatwierdzeniu przez rząd niemiecki i innym zwyczajowym warunkom zamknięcia, ma zostać zakończona w połowie 2019 roku.

"Firma Demag® Mobile Cranes jest częścią naszej firmy od prawie dwóch dekad i produkuje produkty światowej klasy" - powiedział John L. Garrison, prezes i dyrektor generalny firmy Terex. "Dedykowani członkowie zespołu Demag® Mobile Cranes wnieśli znaczący wkład w Terex i przemysł dźwigowy. Sprzedaż opiera się na silnej logice przemysłowej, ponieważ firma Demag® Mobile Cranes stanie się częścią globalnej firmy dźwigowej z komplementarnymi produktami i możliwościami. Cieszymy się, że zawarliśmy tę umowę z Tadano, strategicznym nabywcą, który ceni markę, technologię, sieć dystrybucji i członków zespołu Demag® Mobile Cranes. "

Komentując uzasadnienie transakcji, Koichi Tadano, dyrektor generalny Tadano Ltd.,powiedział: "Jest to strategiczne przejęcie, które oferuje Tadano znaczne możliwości rozwoju. Dodanie szanowanej marki Demag® do wszystkich żurawi terenowych i dużych żurawi gąsienicowych rozszerza nasze linie produktów i opcje dla klientów. Dodanie linii dźwigów samojezdnych Demag® zwiększy naszą globalną pozycję w tym segmencie. Wierzymy, że zakłady Zweibrucken i ich globalni członkowie zespołu, a także obecni partnerzy dystrybucyjni, będą cenni dla przyszłego sukcesu firmy. "

Garrison dodał: "Oprócz sprzedaży firmy Demag® Mobile Cranes firma Terex zamyka północnoamerykańskie linie produktów dźwigów mobilnych wytwarzanych w naszym zakładzie w Oklahoma City. Zmiany te uproszczą naszą placówkę w Oklahoma City (...).Chociaż wychodzimy z żurawi mobilnych, będziemy nadal sprzedawać części i oferować usługi oraz wsparcie naszym klientom. "

Terex będzie nadal produkował produkty Terex Utilities w swoich obiektach w Watertown w Południowej Dakocie, żurawie terenowe na rynek światowy w Crespellano we Włoszech, żurawie wieżowe w Fontanafredda we Włoszech oraz modele pick and carry Terex® w Brisbane w Australii. "To są silne firmy, które nadal będą ważną częścią Terex", zauważył Garrison. "Podczas tych zmian nasz globalny zespół jest zaangażowany w zapewnianie wyjątkowej obsługi wszystkim naszym globalnym klientom, w tym tym dotkniętym tymi zmianami".

 

 

Źródło: Terex

Zapisz się na newsletter