Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

5. broshuis gotowi na przyszlosc ballast.pl

 

 

Latem 2018 roku firma Broshuis uruchomiła nową halę produkcyjną, w której blachy i profile są w pełni automatycznie przetwarzane na elementy do produkcji naczep. Zaawansowana automatyzacja produkcji prowadzi do skrócenia czasu realizacji, większej elastyczności i jeszcze wyższej jakości.

 

1. broshuis gotowi na przyszlosc ballast.pl kopia

 

W nowej fabryce surowa stal jest przetwarzana i przekształcana na komponenty. Do niedawna części te były kupowane jako prefabrykaty u zewnętrznych dostawców. Dzięki temu, czas dostawy elementów został skrócony z trzech tygodni do maksymalnie czterech godzin! Nowe maszyny, a także nowy proces produkcyjny w fabryce, pozwalają na zaplanowanie produkcji w 80%. Mimo tego pozostaje panuje duża elastyczność procesowa.

 

3. broshuis gotowi na przyszlosc ballast.pl kopia

 

Wszystkie nowe przyczepy, które mają powstać, są projektowane w 3D. Dużą zaletą tego systemu jest to, że wcześniej wielokrotnie sprawdzono rysunek przed "załadowaniem" do maszyn. "Ta kontrola jest dla nas bardzo ważna" - mówi Pieter-Bas Broshuis. "Dzięki temu audytowi możemy przekazać naszym inżynierom odpowiednie opinie na temat wykonanej pracy i w ten sposób,za każdym razem jakość staje się jeszcze lepsza ". Po zatwierdzeniu rysunku części zostaną automatycznie wyprodukowane przez maszyny.

 

4. broshuis gotowi na przyszlosc ballast.pl kopia

 

W nowej hali wycinane są blachy na wymiar za pomocą najnowszych wycinarek laserowych i kształtowane w różny sposób,za pomocą trzech ogromnych pras krawędziowych, wyposażonych w najnowsze oprogramowanie. Przy pomocy tak zwanego "lasera rurowym" wszystkie komponenty powstają z bardzo dużą precyzją. Możliwości przetwarzania profili rurowych siegają elementów o długości do 15 metrów i średnicy 40 cm.

 

Produkując części "na miejscu", zredukowano czas realizacji i podniesiono jakość. Dzięki nowej fabryce marka Broshuis jest gotowa na przyszłość. Zobaczcie to na filmie.

 

 

Źródło: Broshuis

 

 

 

Zapisz się na newsletter