Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

1.cometto podbija stawke hybrydowy spmt ballast.pl

 

 

Dzięki elektrycznemu pakietowi Power Pack od kilku lat możliwa jest bezemisyjna jazda mniejszymi pojazdami do transportu ciężkich ładunków z serii produktów EMT i Eco1000/1500 firmy Cometto. Ponieważ zaostrzono przepisy także w odniesieniu do modułów samobieżnych, pojawiło się przyszłościowe rozwiązanie dla SPMT.

„Coraz więcej naszych klientów zgłasza, że mają do czynienia z coraz bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi zadań wewnątrzzakładowych”- mówi kierownik sprzedaży Cometto Joachim Kolb, opisując opinie wielu swoich rozmówców. „Trzeba ewakuować pracowników fabryk, gdy tylko pojazd samobieżny SPMT z silnikiem wysokoprężnym wjedzie do nich po ładunek – nawet jeśli zajmie to tylko kilka minut”. Na przykład w Skandynawii budynek musi być aktywnie wentylowany po transporcie, a następnie należy przeprowadzić pomiar szkodliwych substancji w powietrzu. Dopiero po tym pracownicy mogą wrócić do swoich miejsc pracy. Oznacza to utratę wydajności produkcji.

 

2.cometto podbija stawke hybrydowy spmt ballast.pl

 

Dlatego Cometto wyznaczyło sobie nowy cel. Fabrizio Lippi, dyrektor techniczny w Cometto, opisuje tę innowację: „Po szczegółowym opracowaniu i pieczołowicie zaawansowanym wdrożeniu jesteśmy teraz w stanie dostarczać hybrydowe zasilanie do naszej gamy pojazdów modułowych. Dzięki temu możliwe jest wjeżdżanie do budynków fabrycznych za pomocą energii elektrycznej i to w 100% bezemisyjne, bez konieczności opuszczania budynku przez pracowników.”

Jak wyjaśnia Lippi, system jest bardzo elastyczny. „Na zewnątrz kierowca przełącza SMPT na napęd diesla, aby pokonywać dłuższe dystanse w sposób konwencjonalny i oczywiście z filtrem cząstek stałych oraz wyposażeniem AdBlue zgodnym z najwyższą normą emisji dla pojazdów przemysłowych, odpowiednio Tier 4 final lub Stage V. Akumulatory są ładowane podczas tego procesu, tak aby miały energię do zadania z napędem elektrycznym. Alternatywnie ładowane może odbywać się przez zewnętrzną ładowarkę w celu wykorzystania pełnej mocy, gdy silnik wysokoprężny i silnik elektryczny pracują równolegle.”

 

3.cometto podbija stawke hybrydowy spmt ballast.pl

 

Ale to nie wszystko – od teraz Cometto jest w stanie dostarczać także kompletne, w pełni elektryczne zasilanie do zastosowań w SPMT. Po długim doświadczeniu z rozwiązaniami hybrydowymi i elektrycznymi dla różnych pojazdów specjalnych, technologie te są obecnie właściwym wyborem również w przypadku pojazdów SPMT. „Jesteśmy w stanie przygotować w pełni elektryczny napęd do zastosowań klienta, stosując różne rozmiary zestawów akumulatorów” – precyzuje Fabrizio Lippi.

Dotyczy to zarówno sterowanych elektronicznie serii SPMT, które Cometto produkuje o szerokościach 2430 i 3000 milimetrów oraz nacisku na linię osi 48 i 70 ton, jak i ModulMAX z ośmioma oponami i szerokości 3000 milimetrów w wersji sterowanej elektronicznie SP-E.

Źródło: Faymonville Group

Zapisz się na newsletter