Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

 2.daf xg w firmie fehrenkoetter ballast.pl

 

 

Firma spedycyjna Fehrenkötter dołącza do swojej floty topowy model DAF nowej generacji, który w 2022 roku został wybrany „Ciężarówką Roku”: pięć pojazdów DAF XG+ 530 FAN Low Deck już niedługo wyruszy do codziennej pracy.

W ramach testu od lipca 2021 r. w firmie Fehrenkötter równolegle używanych jest siedem ciężarówek, siedmiu różnych europejskich producentów pojazdów ciężarowych. Reprezentowana jest także kabina DAF XF 480 6x2 Super Space Cab z roku modelowego 2017, która zapewnia bardzo pozytywne i obiecujące osiągi. Pojazd znajduje się obecnie w czołówce pod względem sumy kosztów całkowitych, na które składają się koszty stałe i zmienne. Ostateczny wynik egzaminu praktycznego zostanie ogłoszony podczas targów IAA Transportation w Hanowerze we wrześniu 2024 r.

 

1.daf xg w firmie fehrenkoetter ballast.pl

 

Holger Stein, kierowca zawodowy w Fehrenkötter i kierowca DAF XF 480 podczas egzaminu praktycznego: „Nie miałem żadnych nieplanowanych przestojów. Silnik i skrzynia biegów są doskonałe od samego początku, podobnie jak adaptacyjny tempomat i mocny zwalniacz. Technicznie wszystko jest na najwyższym poziomie i nie zauważyłem żadnego zużycia wewnątrz ani na zewnątrz. DAF po prostu robi to, co do niego należy – jestem w pełni usatysfakcjonowany.”

Obecne osiągi ciężarówki DAF skłoniły Joachima Fehrenköttera do zakupu pięciu ciężarówek nowej generacji DAF za pośrednictwem partnera handlowego DAF, firmy Fricke Nutzfahrzeuge GmbH z siedzibą w Heeslingen, a mianowicie XG+ 530 FAN o mocy 530 KM i największej kabinie na rynku -12,5 m³. Zaletą podwozia jest elektrohydraulicznie sterowana oś wleczona. Umożliwia maksymalną manewrowość w codziennej pracy.

 

3.daf xg w firmie fehrenkoetter ballast.pl

 

Pięć ciężarówek DAF jest obecnie dostosowywanych do wymaganych specyfikacji przez Fliegl Fahrzeugbau GmbH z siedzibą w Triptis w Turyngii. Następnie w nadchodzących tygodniach zostaną one włączone do floty. Wszystkie pięć pojazdów posiada fabrycznie bardzo wysoki standard wyposażenia z wieloma opcjami, dzięki którym kierowcy mogą wykonywać swoją codzienną pracę komfortowo i bezpiecznie.

Fehrenkötter – doświadczenie w transporcie od 95 lat

Jako jedna z wiodących firm zajmujących się logistyką maszyn rolniczych i pojazdów w Europie, Fehrenkötter Transport & Logistik GmbH z siedzibą w Ladbergen w Westfalii obsługuje obecnie większość producentów i firm zajmujących się sprzedażą maszyn rolniczych, transporterów i przyczep w całej Europie. Klienci założonej 95 lat temu firmy transportowej cenią nie tylko wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa oferowanych przez nią usług, ale także profesjonalizm i elastyczność wykonywanych przewozów.

 

Źródło:DAF

Zapisz się na newsletter