Nasza strona używa cookies, klikając w przycisk "akceptuję" zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich działaniu kliknij w przycisk "więcej".

Smaller Default Larger

2.nowy adapter faymonville ballast.pl

 

 

Adapter do transportu turbin na naczepie samosterującej 4+7 wypełnia ostatnią lukę w asortymencie firmy Faymonville.

„Z przodu pojazd opiera się na amortyzowanym pneumatycznie 4-osiowym wózku Dolly, do wyboru z ogumieniem 17,5“ lub 22,5“, który może być przystosowany do ciągników siodłowych 6x4 i 8x4 lub 8x4 i 10x4. „Po raz pierwszy w takich misjach mogą być wykorzystywane również wersje10x4. Różne warianty podstawowe, jak również opcje ogumienia sprawiają, że koncepcja jest niezwykle interesująca dla użytkownika” - mówi Rainer Noe z firmy Faymonville.

Oba zainstalowane adaptery wieży umożliwiają podłączenie do segmentów wieży z kołnierzem wewnętrznym lub zewnętrznym, w zamocowaniu 3-punktowym lub 4-punktowym, bez dodatkowej ramy. W podstawowej wersji wyposażenia elementy konstrukcyjne opracowane zostały dla średnicy wewnętrznej wynoszącej od 2650 do 5400 milimetrów. „Jeśli konieczne jest przemieszczenie jeszcze większych segmentów wieży, dostępne jest rozszerzenie do średnicy wewnętrznej wynoszącej 6300 milimetrów” – dodaje Rainer Noe

 

3.nowy adapter faymonville ballast.pl

 

Oba adaptery zostały zaprojektowane z maksymalną elastycznością, ponieważ umożliwiają zamocowanie również segmentów z kołnierzem zewnętrznym. System ten umożliwia transport różnych gondoli. Skok pionowy wynoszący 1600 milimetrów pozwala na pokonywanie wysokich przeszkód na drodze, jak ronda, barierki ochronne lub inne elementy infrastruktury. 7-osiowy wózek umożliwia hydrauliczne podnoszenie lub opuszczanie jednej strony pojazdu w celu poprawy stabilności.

Układ kierowniczy wyposażony jest w cztery siłowniki do kierowania z przodu i cztery do kierowania z tyłu. W celu dalszej optymalizacji aspektu bezpieczeństwa szerokość pojazdu została określona na 2750 milimetrów”. Hydrauliczne i mechaniczne systemy bezpieczeństwa zapobiegają niezamierzonemu opuszczeniu lub wsunięciu adaptera. Ogólna obsługa jest intuicyjna i prosta. Dzięki standardowym pilotom zdalnego sterowania podczas obsługi adaptera użytkownik zawsze znajduje się w bezpiecznym obszarze i ma doskonały widok poglądowy podczas załadunku i rozładunku.

O tej chwili Faymonville oferuje kompletną ofertę dla sektora energetyki wiatrowej. Uzupełnienie stanowi adapter do przewozu łopat wirnika „na ostatniej mili” lub adaptery do transportu turbin wiatrowych.

 

Źródło: Faymonville

Zapisz się na newsletter